| razvilol a întrebat:

Urgent > daca am 4 ninfe si 2 perusi intr- o voliera de 1m/ 2m si 2 m inaltime toi inparta aceeas cusca dar in naninte ca una din nimfe sa se inprecheze cu alta nu ii fugarea una e foarte agresiva acum cred ca urmeaza sa faca oo si se simte amenintata cand se apropie alt papagal de cuibar iese si il bate. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Iosif9977 a răspuns:

Poti imparti cusca in doua: partea unde e femela cu oo sa fie mai mica

2 răspunsuri:
| Iosif9977 a răspuns:

Daca o imparti orizontal ( _ ) at sa pui voliera mai sus pentru ca lor le place sa stea sus ca altfel sunt morocanosi pentru ca in salbaticie cei mai tari au cuibul cel mai sus in copac!

| razvilol explică (pentru Iosif9977):

Mersi pentru sfat da pe aia cu ouale o mut intr-o cusca mare si pe ceilanti ii las acolo deja ia mutat si e bine asa laughing) mersi de sfat