| OHmyGosh a întrebat:

Urgent!
Motanul meu are o alergie la pureci si trebuie sa ia timp de 3 luni de zile, in fiecare luna pastila de deparazitat care actioneaza extern, intern si importiva alergiilor la pureci(pastila nu se gaseste in tara, ci este cumparata de tatal meu din Franta). Anul trecut a mai luat si a fost foarte OK cu ea, iar anul asta i-am mai dat si tot la fel de bine a fost.
Insa azi de dimineata i-a administrat-o mama mea si dupa cateva ore a vomat de doua ori. Este vioi, are chef de joaca si se comporta normal. Problema este urmatoarea: astazi nu este medicul lui veterinar la cabinet. Credeti ca este din cauza pastilei? A mai patit cineva asta cu animalutul sau?

1 răspuns:
| Pusycat a răspuns:

Doctorul trebuie sa iti administreze un medicament in caz ce il vomita pe celalalt sau unul de urgenta.
la mine asa a fost!