| razvilol a întrebat:

URGENT. Perusul meu are o nara mai mare decat cealalta si e maro mai inchis. Si o ninfa de dimineata am gasit-o jos si am mutato in alta cusca, sta nemiscata si e umflata in pene.

Ce sa fac? ceva sfaruri?

Răspuns Câştigător
| trance04 a răspuns:

Legat de nimfa ta, daca doarme mult (isi baga capul sub aripa ) si tremura ai mare grija eu iti recomand Oxifuran (il gasesti la farmacia veterinara ) este ff bun, iei o pastila din recipient o pisezi si o pui in apa pe care o bea, ai grija sa schimbi la doua zile apa k devine maronie

| razvilol explică (pentru trance04):

Mersi mult laughing)

| razvilol explică (pentru trance04):

Se poate da si la celelalte nimfe si daca nu sunt bolnave?

| trance04 a răspuns (pentru razvilol):

Parerea mea este sa o separi pe acea nimfa de celelalte si sa le vezi starea zilnic

| razvilol explică (pentru trance04):

sea revenit era doar obostia. unul dintre masculi isi apara cuibul caci urmeaza sa faca oua laughing eera foarte obosita a fugarito prin toata cusca. azi de dimineata a dormit pana la 6 si a inceput sa manance ca o sparta acum e putin suparata da din cand in cand mai canta

| trance04 a răspuns (pentru razvilol):

super, ma bucur pentru ca nu are nimic uite-l si pe al meu la postat un prieten, http://www.youtube.com/watch?v=k-mGLxTRQKc

| razvilol explică (pentru trance04):

Ce dragut e ce tot zice acolo al meu nu am reusit sa vorbeasc aca a avut partener cand l-am luat dar partenerul a decedat dupa 1 an si dupa 1 an nu aveam sanse sa il invat sa vorbeasca pentru cacusca avea un perete mare de sticla si nu era atant la mine. EU l-am invatat doar sa nu muste si sa vina pe deget si statea vreo 5 secunde laughing) Acum i-am cumparat 5 parteneri 4 nimfe si 2 perusi da s-a cuplat cu o nimfa deja sau montat da am o problema cand vreun papagal se apropie de cuib il fugareste pan alesina laughing

| trance04 a răspuns (pentru razvilol):

Aproape tot ce aude prin casa vorbeste, acolo cred ca avea 2 ani insa de atunci a mai invatat multe cuvinte si plus de asta cand ma vede ca eu mananc este jale, sa intre in farfuria mea happy

| razvilol explică (pentru trance04):

Ce dragut e cati ani are acum? sa a mare grija sa nu moara ca e pacat de el

| razvilol explică (pentru trance04):

Uita fbul meu sa mai vb de papagali :)))https://www.facebook.com/petru.razvan

| trance04 a răspuns (pentru razvilol):

Imi pare rau dar nu am fb, am avut o perioada dar l-am sters, nu m-a impresionat cu nimic

| trance04 a răspuns (pentru razvilol):

Acum are 4 ani, este intr-o forma excelenta dar a mancat cam mult si acum zboara cam greu laughing

| razvilol explică (pentru trance04):

Las ca e mai bine mai gras decat bolnav laughing si eu vreau unu care sa vorbeasca. o sa imi iau mai in colo cand o sa faca pui papagali mei o sa ii dau la schinb sau ii vand laughing)

| razvilol explică (pentru trance04):

Uita idul meu -----> razvi_lol

| trance04 a răspuns (pentru razvilol):

Am trimis cerere pe mess razvan, astept sa dai accept