| Anonimul23322 a întrebat:

URGENT!
Salut! Am un Cane Corso și ieri și-a tăiat vena de la piciorul din fata am fost la medic cu el l-a cusut și l-a bandajat. Acum este acasă și are coif pe cap, dar in seara asta a rupt din bandaj, nu tot, dar aproape de rana, rana fiind deasupra perinitei. I-am tăiat repede ce atârna după el sa nu îl rupă mai tare și i-am tras o șoseta și am lipit cu banda nu foarte strâns. Înainte de a-i pune șoseta nu avea nici o problema nu șchiopăta nu îl durea dar acum după ce l-am legat cu șoseta a început sa șchiopăteze.
Va rog dacă știți ce are sau dacă nu am făcut ceva bine sa îmi spuneți urgent!
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| SiA31 a răspuns:

Animalele nu suportă șosete/papucei pe lăbuțe. De aia schiopătează. Îi este incomod. Nu ai de ce să te îngrijorezi!

| Cqarina a răspuns:

Schipapateaza pentru ca nu ii place, se simte ciudat si chiar aluneca. Trebuie sa il duci la veterinar pentru a vedea daca nu cumva ai desgacut prea aproape de rană