| TimariuLuisa a întrebat:

URGENT!

Va rog cineva am nevoie de ajutor sad

Eu am o pisica, un motanel, dar astzi, sora mea a mai adus una, o pisicuta mica. Problema mea este ca aceasta pisicuta are diaree si a vomitat ce i-am dat. Cred ca are viermi intestinali. Pe langa faptul ca mi-e frica sa nu ii dea si pisicului meu, mi-e si foarte mila de ea ca deja am prins drag de ea. Are mereu ochii inlacrimati si i se formeaza un fel de mucus care ii acopera ochiul si pe care trebuie sa il tot sterg. De dimineata am de gand sa ii cumpar ceva, un medicament de viermi dar pana atunci ce sa fac? straight faceMoare pana maine?

Mentionez ca nu am nimic pentru pisici in afara de mancare. Am incercat sa ii dau lapte cu usturoi, dar normal ca nu mananca. VA ROG, CE SA FAC? sad
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 16Gabriela a răspuns:

Nu, nu moare ca nu este in cazul asta, fai o baie, dai lapte, manacare chiar daca vomita pentru ca ea nu e obisnuita sa manance mancare dinaia dar se va obisnui. :* Iubesc pisicile si sper sa se faca bine sad eventual duo la un veterinar sau cheama unul la tine acasa.

| TimariuLuisa explică (pentru 16Gabriela):

Multumesc happy Astazi mi se pare mai bine. A mancat mult si nu a mai vomitat deloc. Acel mucus de la ochi nu se mai formeaza. Acum problema mea este ca motanelul meu o cam bate straight face Si ea este mai mica decat el si nu prea are cum sa se apere. Am incercat sa ii separ dar nu am cum. Mentionez ca inainte de a o gasi, a fost batuta de 5 pisici mari si are mici rani si e inca slabita. De aceea nu vreau sa o las pe mana motanului ca e rau straight face

| 16Gabriela a răspuns (pentru TimariuLuisa):

Sora mea mai mare avea o pisica, femela si ea a vrut sa o lase sa ii faca un pui sa aiba si un pui (chiar daca o pisica face cam 4 ) si cand a venit de la lucru a gasit un pui pic negru,cu codita putin rupta sad si foarte slabuta. I-a fost prea mila de ea si a luat-o, nu era ce si-a dorit ea, adica ia vroia un pui sanatos si probabil nu negru dar cand a vazut-o asa nu a lasat-o inima sa o lase acolo si a luat-o. Si ea era de sex feminin si nu s-a inteles cu cealalta, se bateau si isi rupeau blanita una la cealalta, ca prima probabil era geloasa dar a trecut mai mult de un an si acum se inteleg foarte bine, dorm una bagata in alta, se joaca, si se spala una pe alta, sunt adorabile. Ele se mai si cearta dar in nici-un caz nu se ranesc. Pisicul tau mai mare este gelos fiindca casa este teritoriul lui si pe asta mic il considera intrus/inamic. Dar se vor obisnui, nu ii tine separati(impreuna dar supravegheaza-i) si nu sta doar cu cel/cea mic/mica. Alinta-i pe amandoi la fel de mult. happy

| TimariuLuisa explică (pentru 16Gabriela):

Vai, multumesc muult! E adevarat ca atunci cand se linistesc, dorm amandoi in aceeasi casuta de pisici, ba chiar motanul ii cedeaza casuta si el doarme pe prag happy Sunt foarte draguti. Dar cand il apuca pe ala mare joaca e grav. Sper sa se intample ca la sora ta happy Din nou, multumesc big grin

| 16Gabriela a răspuns (pentru TimariuLuisa):

Cu placere happy ^.^

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trezestete cat mai de diminata si vezi ce i s-a intamplat. Eu zic sa o duci la cel mai apropiat veterinar si sa cauti informatii de la vecini, prieteni.
Sper sa se faca bine :* sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vet cat mai urgent. Sunt cab vet non stop.
E clar ca nu are doar paraziti intestinali, si nu cred ca lapte cu usturoi e solutia ci mai degraba un peste fript cu mujdei l-ar determina sa manance. Dar cel mai bine il duci la vet cat mai urgent posibil!