| RoxAnnA6 a întrebat:

URGENT! Va rog sa ma ajutati!
Pisica mea in varsta de 5 luni a cazut de la etaj..si cred ca s-a lovit la piciorusele din spate(in rest nu a patit nimic). Eu cred ca doar si le-a scrantit..de mers nu prea poate se mearga..se sprijina cat de cat pe ele, iar de umflat nu s-au umflat! Ne avand posibilitatea de a-l duce la veterinar. va rog sa-mi spuneti ce i-as putea face. sa-i cumpar ceva vitamine sau ceva pentru durere?
FUNDA...va rog sa ma ajutati!

5 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Hey!
A mea a cazut de la etajul 1, de fapt a sarit in mare viteza si impactul a fost astfel foarte puternic. Dupa incident a disparut aproximativ o saptamana,daca nu si mai mult si ma gandeam ca s-a bagat pe undeva si a murit. Dupa saritura, a fugit speriata, dar foarte greu, mai mult un fel de tarait.
Dar dupa acea perioada a aparut. Isi revenise foarte bine, am hranit-o din nou si acum e ca inainte!

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns:

Nu sunt rupte ci doar scrantite. Incearca sa ii faci masaj regulat asta insemnand sa ii intinzi si sa ii strangi piciorusele dar foarte lent si sa ii pui comprese cu apa rece. importat este sa meagra mult ca recupererea sa dureze putin!

| Luiz369 a răspuns:

Pisicile au piciorusele foarte lexibila dar ea are doar 5 luni, nu cred ca sunt rupte daca spui ca sta in picioare, mai mult ca sigur doar le-a scrantit, nu trebuie vitamine ai putea sa o lasi sa se odihneasca si pentru durere chiar nu stiu ce iai putea face.

| EizaG a răspuns:

Ma bucur ca si-a revenit. Sanatate si tie si pisicii tale. happy

| Denisamariaa a răspuns:

Buna! pune-i pisicutei tale o compresa cu apa rece si nu iti fa griji deoarece pisicile au oase foarte flexibile! Incearca sa ii duci mancarea si apa cat mai aproape de ea pentru nu a fi nevoita sa se ridice...Îti spun din propia experienta! Sa se faca bine! pa, pa...