| anonim_4396 a întrebat:

Am un pui de pisica, are in jur de o luna si un pic. Am luat-o acum 3-4 zile. Cand am luat-o era destul de vioaie, sa se duca peste tot, jucausa, dar ma gandesc ca asta se si datora unei case noi, foarte mancacioasa. De vreo zi si ceva mi se pare putin mai apatica. Nu se mai joaca, doar eventual vine langa mine si se joaca cu mana mea, ma roade, da putin de tot cu gherutele dar fara chef, doarme foarte mult, aproape toata ziua si noaptea, se trezeste sa manance/mearga la litiera, sta putin si se culca iar. Am observat ca s-a lovit la unul dintre piciorusele din fata intrucat nu se sprijina in el. Poate merge dar schiopateaza putin. Credeti ca piciorul sa fie cauza pentru care e mai apatica? am observat ca parca s-ar juca dar nu poate si e cam tristuta. In rest mananca aproape la fel, ceva mai putin decat atunci cand am luat-o in sensul ca atunci se ducea mai des la vas, dar mananca suficient, caca face normal etc.
Am mai avut o pisica inainte care a fost bolnava, veterinarul a considerat ca a luat un virus de afara. Noi am dezinfectat podele si tot inainte s-o lasam sa umble prin casa, deci tind sa cred ca n-avea de unde sa mai intre in contact cu el.
Credeti ca piciorul e cauza? As putea sa fac ceva sa-i treaca? La veterinar nu pot sa merg cu ea decat saptamana viitoare.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da ar putea fi piciorul.Mergi cu ea la un veterinar

| Dumitrache_Iustina_1994 a răspuns:

Ii poți da cu "rivanol" pe cățelul meu l-a vindecat în zona intima și era foarte rău...

| Dumitrache_Iustina_1994 a răspuns:

Încerca cu Rivanol, cățelul meu s-a făcut bine cu asta deși a avut o problema serioasa în zona intima...

| Adry05 a răspuns (pentru Dumitrache_Iustina_1994):

Nu are rana. Cred ca e putin scrantit sau asa ceva. Nici macar nu e umflat piciorul dar nu calca calumea in el, schiopateaza putin.