| TraficantaDeNutella a întrebat:

URGENTA! Azi am fost la cabana cu catelul meu si cu familia si i s-a pus o capusa langa ochi ( in coltul ochiului ) chiar daca are zgarda antipurici. I-as scoate-o eu singura dar mi frica sa nu i se intample ceva lui Jasper ( catelul meu ). Voi ce ziceti? Sa astept pana maine si sa ma duc cu el la veterinar sau sa eu scot eu? Mi frica sa nu se intample ceva daca nu eu scot acum. Multumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i se va intimpla nimic.Cu cit o scoti mai repede cu atit mai bine pentru el.

| TiaFCRB a răspuns:

Mai bine sa te ajute parintii sa o scoti..nu e greu:tebuie sa pui spirt pe o vata sau putina hartie igienica...pui hartia aia peste el si el nu suporta spirtul deci se desprinde...decat sal lasi asa peste noapte nu cred ca e bine capus poate avea vreo boala poate sal muste si cine stie cat sange ii suge (suge?laughing) ) poate la un momneta dat sa nu mai poate merge
Spunele parintilor sa te ajute sa o dati jos...off

| TraficantaDeNutella explică:

Dar nu o sa i se agraveze starea pe parcursul noptii?

| Aragon_Dany_1995 a răspuns:

In niciun caz, doar daca capusa nu avea vreo boala dar asteapta pana maine si mergi cu el la vet este cea mai buna solutie si nu pune mana pe odiosenia aia de insecta ca cine stie cum se prinde.