| Dugu_Denisa_1994 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un sfat, nu stiu ce sa fac. Am o pisica de aproximativ 5-6 luni si cam de 3 zile a inceput sa i se umfle labuta stanga din spate, pe langa vezica. Am dus-o la veterinar unde au tuns-o in acea zona si se vedea ca era foarte umflata. Nu are pofta de mancare, nu a urinat deloc de 2 zile de cand veterinarul i-a golit manual vezica, doarme toata ziua si cand incerc sa o pun pe picioare se clatina, pune capul jos si apoi sta in aceeasi pozitie, nemiscata. Are o stare de somnolenta continua si am observat ca toata ziua a avut pupilele dilatate, ca atunci cand e speriata. sad

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Eu nu inteleg cum de nu ai primit sfaturi de la medicul veterinar, avand in vedere ca el a facut la cabinet proceduri manuale pentru care e nevoie de indicatii. Macar sa stii daca are o afectiune care necesita tratament specializat (poate chirurgical) sau daca poti face tu ceva, de acasa, pentru ca animalul sa se simta bine si sa aiba o viata cat de cat normala. Sfatul meu clar este: apeleaza la veterinar, pentru informatii suplimentare si, la nevoie, prezinta-te din nou la cabinetul acestuia, ca sa stii ce ai de facut!