| PăvălucăIustina a întrebat:

Vă rog ajutor! Pisica mea a fost călcată de masină si se tareste.Are doar rupte labutele din spate (picioarele)si nu poate să meargă. Nu stiu cum a rezolv cu toaleta ei. Miorlăie întruna si nu poate sa ridice popoul. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa o ciupesti de labute, intai pe una, apoi pe cealalta, iar daca nu exista nici macar reactia de retragere a labutelor, inseamna ca i-a fost afectata coloana, sau nervul care este responabil de,, tactil, dureros, termic '', ii este afectat.
In ambele situatii, medicul veterinar decide soarta micutei feline.
Incearca sa o strangi de codita, iar daca reactioneaza la aceasta, sunt sanse mari sa-si revina, in caz contrar...

| NellieLovett a răspuns:

Du pisica la veterinar ca rezolva el.

| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Duo la vererinar repede