| Mari123123 a întrebat:

acum 2 zile, o masina a dat peste cainele meu. Nu a murit, dar sufera. sad Nu prea poate sa mearga, merge doar 2-3 pasi, si dupa aceea cade, jos.El cand merge, i se vede ca si cum, ar fi cocosat, are coloana rupta cred. sad Nu stiu ce sa ii fac sa se simta bine... Si labutele cred ca sunt rupte... ceva de genul. Ma ajutati si pe mine? Adica vreau sa ii fac ceva sa isi revina,.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Noi nu te putem ajuta cu absolut nimic,daca intr-adevar iti pasa de bietul animal mergi cu el la veterinar,ei au medicamente care sa il ajute real nu cu vorbe, sincer daca totusi face acei cativa pasi nu prea cred ca are coloana rupta, daca era asa nu mai mergea deloc, o avea el niste fracturi si medicul ii va da niste medicamente de durere si vei vedea ca se face bine, dar pentru asta nu mai sta si du-l urgent la un cabinet veterinar

| Cupcakestar a răspuns:

Trebuie sa te duci cu el la veterinar!
Neeaparat! Nu mai el v-a sti ce e de facut cu cainele tau!
Sper sa se rezolve!sad

| aryenutzaa a răspuns:

Tu personal nu ii pot face nimic trebuie sa mergi la doctor cu el pentru ca doar el iti poate ajuta animalutul. Sper sa isi revina. sad

| thegeaba a răspuns:

La veterinar ai fost?