| theStar a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! cei care stiu situatia, ma inteleg. pisica mea a intrat in calduri si nu pot sa stau in casa. nu pot sa dorm. urla incoontinu. nu stiu ce sa fac. crying nu a mai fost asa niciodata. voi ce faceti ca sa taca?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Daaaaa, te inteleg. imi amintesc ca nici la mine in casa nu prea se dormea din cauza asta. Al meu era motan, iar pe la varsta de 8 ani l`am castrat. Nu se mai putea, nu mai dormeam noptile sau dormeam f prost. Operatia a fost simpla de tot, veterinarul dragut, in jumate de ora a terminat. Scurt si la obiect. Dar de 2 ani de cand l`am castrat, pe cuvantul meu ca asa bine e. Al meu e birmanez si l`am castrat desi nu avusese relatii sexuale(cum sunalaughing ) cu alte pisicute, deci era virgin. Am auzit ca la pisicute e bine sa le lasi sa nasca odata, dar aici te poate lamuri veterinarul, il poti intreba pe el. Eu recomand castrarea pentru ca e chiar cel mai eficient mod sa te bucuri de pisicuta, fara prea multe batai de cap. Si nu se mai chinuie nici ea. Operatia nu e scumpa, cam 35 lei la motani. La femele nu stiu cat e, depinde si de oras, ma rog.

Alte sugestii... cum treceam peste perioada aia...pai: se ducea mama si cumpara de la veterinar niste pastile pentru calduri( nu mai stiu cum se numeau, dar poti intreba la veterinar). De la pastilele alea, il lua somnul si nu mai putea miorlai. La inceput a functionat, dupa cateva luni s`a obisnuit organismul cu acele pastile si i le dadeam degeaba, pentru ca nu`si mai faceau efectul. Altceva: am mai auzit ca atunci cand mai miorlaie sa il pui in cada si sa dai cu dusul pe el. Pisicilor nu le place sa fie ude si ar trebui in mod logic sa caute un loc unde sa se usuce, deci nu le-ar mai arde de miorlait. Cred ca functioneaza. Astea sunt solutii pe termen scurt, eu zic ca ideea cea mai buna care chiar te scapa de griji e castrarea.

14 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

@blackberry7, atunci ramane castrarea in picioare. Tai raul de la radacini si gata. Iti va spune medicul ce riscuri sunt. Al meu s`a ingrasat dupa ce l`am castrat si cam atat. Tace din gura si pot dormi noaptea linistita. Consulta`te si cu parintii, oricum. Bafta.

| AllmaGirl a răspuns:

Ok du-te la o farmacie veterinara si cumpara-i o pastilutza pentru. calduri

| madalinutza a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o duci la un veterinar...pentru ca el va sti cu siguranta ce problema are pisica tahappy

auran
| auran a răspuns:

Si eu aveam probleme cu Japitica mea- ii luam niste pastilute de la veterinar si se mai linistea - oricum mangaiatul nu-i face bine.

| Laly_4113 a răspuns:

Ori ii aduci o jumatate si va face pui, ori o castrezi

| T30D0RA a răspuns:

Vaiii, nici nu vreau sa ma mai gandesc la nedormitul noaptea din cauza pisicii mele. 90 de lei a costat castrarea si a meritat.

| Zâmbărici a răspuns:

Sunt anumite pastile pentru pisici laughingmergi la o farmacie de asta veterinara si ceri pastile pentru pisici in caldurilaughinglaughingaceasta trevuie pisata si si pune in mancarea pisiciilaughingAsta am vazut la matusa mealaughingVai da e chiar nasol incepe sa urle intruna si chiar ca nu poti dormilaughing

bye

| MoNsTeR a răspuns:

Mai bine cheama un zoofil sado-masochist.iti "freaca" bine mata si poate se sperie mata si ramane cu traume si nu mai vrea sa faca sexlaughing. simplubig grin.

| theStar explică:

Faza cu dusul? a m incercat si tot. nimic! nu o intereseaza... ea tipa incontinuarestraight face. vrea la geam.si atunci cand ii deschid geamul.scoate capul pe geam si tace. radeam de ea ca era uda pe cap si statea as ain frig laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mangai si ii canti ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te cu ea la veterinar si sterilizeazo! sau ii poti cumpara niste pasitle de calmare sau ceva in cenul acesta fi atent/atenta la ce iti zice veterinarul si ori ce ai face sa no arunci este si ea un biet sufletel care are nevoie de dragoste si si mai important de tinde de stapanul ei/lui drag! Shy eu am pisika si crede-ma stiu ce zi asa ca te implor sa-mi asculti sfaturile! ByeBye!:-H

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate-o din casa

| adrian_3467 a răspuns:

Exista o injectie anti calduri daca nu vrei sa o castrezi este vreo 40 - 50 lei ...nu mai ai probleme este 100 % eficienta... Enjoy happy

| Is There Love In Space? a răspuns:

Ai 2 optiuni: 1-Da cu ea de toti peretii pana nu mai misca
2-Castreaz-o sau intreaba veterinarul ce poti face