| Șttefania a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! Hamsterul meu respira greu:
Deschide gura respira si apoi o inchide unsor, chiar nu stiu de ce. Poate e racit sau este din cauza dintilor? Eu ieri i-am dat o bucata de napolitana si a roso pe toata. Acum i-am dat morcov si nu a vrut. Ce ar putea sa aiba si ce pot sa fac acasa?
PS: nu pot merge cu ea la vetelinar pentru ca toate sunt inchise la ora astacrying(
Funda si vot

3 răspunsuri:
| DanielaMe a răspuns:

Am auzit ca daca-i dai ciocolata se imbolnaveste, poate asta o fi.

| andr33Andr3 a răspuns:

Mari,
Nu cred ca ar avea ceva respiratia cu dinti si animalele se imbolnavesc daca le dai ciocolata.Dar totusi mai uitete la gurita lui poate observi ceva neiregula si maine dimineata la prima ora poti sa il duci la veterinar.

| lacrimioara_9857 a răspuns:

Mari eu am avut un hamster si mi-a murit, dar ghici de ce...i-am dat ciocolata si mi-a facut cum iti face tie si a murit a 4 zi...gaseste repede un veterinar inainte sa moara. fundita te rogggggggg