| BogdanKunn a întrebat:

Va rog ajutati-ma rapid :c am o pisica mica de vreo 3 saptamani si cand plecam de acasa si era singura se baga la motor la frigider si putea sa fie curenteta. Astazi cand am venit de la scoala am gasit-o in spatele frigiderului, am gasit-o stand pe jos nemiscata. Adica nu isi misca picioarele, dar respira si nu isi inchide ochii si cateodata isi deschide gura repetat. Ma gandesc ca el s-a electrocutat dar nu stiu ce sa zic, va rog ajutati-ma :c Acum sta in patura si nu se misca :C si nu pot merge la veterinar, pls

3 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Du-te la veterinar, nu ai ce sa-i faci tu, are nevoie de un examen de specialitate. Nu as vrea sa te cert dar daca stiai ca se duce la frigider de ce n-ai inchis-o intr-o alta camera? Urgent cu ea la medicul veterinar, altfel ai sanse sa-ti moara, trebuie sa gaseasca locul prin care a intrat curentul si sper si locul prin care a iesit. Chiar daca tu nu vezi ea este posibil sa aiba afectate organele. Multa sanatate!

| BogdanKunn explică (pentru MadalinG99):

A murit dar faza e ca am "baricadat" la frigider si nu aavut cum sa intre si cand am gasit-o nue ra acolo la frigider era langa nu stiu :c infine mersi

| GabyT10 a răspuns:

Daca are 3 saptamani, inseamna ca este extrem de mica si ar fi trebuit sa stea langa mamica ei, la varsta asta inca este sugara. Pisicutele care sunt intarcate asa din timp, risca sa moara daca nu-s biberonate de catre stapani.Intra la motorul frigiderului cautand caldura si vibratie, la fel cum gasea la sanul mamicii.Din pacate nu ai ce sa-i faci acasa, trebuie dusa urgent la medicul veterinar.Din ceea ce descri, nu cred ca va supravietui pana diseara daca nu ajungi cu ea la medic.Multa sanatate din partea mea, sper sa ne dai vesti bune curand.