| MusicIsMyInspiration a întrebat:

De doua zile ma mananca capul si azi am aflat ca am paduchii. Cred ca am luat de la o colega care a avut paduchi acum 2 saptamani. De mica imi era frica sa nu cumva sa iau paduchi si bam straight face Mereu imi prind parul intr-o coada si ma asigur sa port o sapca sau ceva in cap,nu stiu cum am luat crying Am auzit ceva de un gaz si ca mor paduchii daca te dai cu ala? Voua v-a mers? Chiar vreau sa scap de ei, este si saptamana altfel si trebuie sa merg intr-o excursie sad Va rog sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu igiena cum stai? Nu este un gaz ci este gaz.Lichid.Daca iti intrebi parintii stiu despre ce este vorba.Copiii astia fara minte!

| Kaℓi a răspuns:

Gazul ala e petrol lampant. Dar e destul de periculos pentru ca arde pielea. In schimb, exista in farmacii sampoane anti paduchi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ca exista in farmacii tot felul de sampoane si solutii.
Dar poti incerca cu ulei de masline sau cu otet.
Uleiul de masline asfixie paduchii, iar otetul fiind acid... Ii cam omoara.
Incearca, sa vezi.
Eu in fiecare saptamana ori ma dau cu ulei de masline, ori cu otet(mai sunt si altele) si pana acum nu am luat, plus ca folosesc si transportul in comun.