| pau2009 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti daca carasii aurii pot imbolnavii alti pesti(in acvariu), pentru ca am citit ca daca temperatura este peste 22 grade, pierd un strat de solzi si asta nu e bine. Avand in vedere ca temperatura este de 24 de grade iar acestea se simt bine, este risc pentru ceilalti pesti?
multumesc

4 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Nu stiu teoria dar practic am carasi aurii de un an si ceilalti sunt bine, mi-au murit scalarii dar altu era motivul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa aiba paraziti.Atunci cand se freaca de nisip nu se jaca se scarpina Trateaza apa, si de preferat hrana vie.

Răspuns utilizator avertizat