| anonim_4396 a întrebat:

Va rog si eu sa imi spuneti un program pentru intermediari la sala cate serii si la cate aparate, cate repetari cu ce greutati... deci as vrea sa slabesc si sa pun ceva muschi am 1.81cm, 97 de kg vreau sa ajung la 75, va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| daniDeeDee a răspuns:

Inaltime minima : 1. 80

Inaltime maxima : 1. 90

Efect dorit : slabire

Rezultat dorit : 20-25 kg

Timp : nedefinit

Luni :

Spate

1.ramat cu bara - plan orizontal 6 s x 8 rep

2.tractiuni la aparat - la piept si spate 6sx8rep (helcometru)

Bicepsi

1. flexii la banca Scott 4 s x 8 rep

2. flexii cu bara 4 s x 8 rep

Cvadriceps

1.genofleziuni la presa : 4 x 8 rep

2.ridicari cu ganterele din mers 4 x 8 rep

Femurali

1.la aparat : 6 x 8 rep

Lombari

1.ridicari de trunchi la aparat 4x20 rep

Marti

Pectorali

1.impins cu bara - inclinat 4x8

2.impins cu ganterele - orizontal 4x8

3.impins cu ganterele - declinat 4x8

(optional) 4.incrucisari la aparat 4x8 rep

Umeri

1.impins cu bara din sezand 5 x 8

2. extensii cu ganterele din picioare 5x8

3. fluturari la 90 grade cu ganterele din sezut 5x8

Tricepsi

1.impins cu bara plan orizontal 4x8

2.ridicari cu gantera deasupra capului 4x8

lucru la helcometru cu ambele maini 4x8

Abdomen

1.ridicari de trunchi - plan inclinat 5x20

2. tip briceag 5x20

Gambe

1.Ridicari pe varfuri la aparat 4x30

2.ridicari pe varfuri de pe suport 4x35

Miercuri : pauza

Joi :

Spate

1.ramat la aparat

2.ramat cu gantera

Bicepsi

1. flexii cu bara curba

2. flexii cu ganterele

Cvadriceps

1.la aparat

2.cu bara pe umeri

Femurali

1. la aparat

Lombari

1.ridicari de trunchi la aparat

*Numarul de repetari sunt cele folosite la exercitiile de luni corespunzatoare fiecarei grupe.

Vineri

Pectorali :

1.impins cu ganterele - plan inclinat

2. fluturari - plan declinat

3.impins cu bara - plan orizontal

4. fluturari - plan inclinat

Umeri

1.impins cu ganterele si/sau la aparat

2. extensii cu ganterele

Triceps

1. flotari la paralele

2. extensia bratelor cu bara, din culcat

3.la helcometru cu o singura mana

Abdomen

1.ridicari de picioare din atarnat sau de pe banca

2. aplecari la scripete din genunchi

Gambe

1.Ridicari pe varfuri la aparat

2.ridicari pe varfuri la presa

3 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Uite, nu stiu cum se numesc aparatele si cum sa-ti explic cum se face dar intrebi pe la sala:

Luni: Piept 3 exercitii 4 serii cate 10 repetari/exercitiu (drept, inclinat, declinat)
Marti: Spate 3 exercitii 4x10 (3 exercitii diferite)
Miercuri: Umeri 3 exercitii 4x10 (umerii din fata, mijloc si de la spate)
Trapez 2 exercitii 4x10 (cu bara si cu gantele)
Joi: Biceps 2 exercitii 4x10 (bara Z sau dreapta, gantele)
Triceps 2 exercitii 4x10 (scripete si gantele)
Vineri: Picioare 3-4 exercitii 4x10
Gambe 2 exercitii 4x10
Sambata: Antebrat 3 exercitii 4x10
Abdomen 3 exercitii 4x10

Totusi, multi zic ca antrenamentul e 33%, somnul 33% si nutritia e 33%, eu consider ca antrenamentul este 15% somnul 20% si nutritia e 65%. Mananca cat mai multe proteine (carne, lapte, oua (nu mai mult de 2 galbenusuri/zi)) si incearca sa eviti orice tip de grasime: unt, ulei, margarina. Totusi, limiteaza-ti consumul de carbohidrati: limiteaza dulciuri, paste, paine si concentreaza-te pe orez. Incearca sa nu bei sucuri (coca-cola, sprite, fanta). E indicat consumul de fructe si legume. Incearca in timpul zilei sa mananci la fiecare 3-4 ore si mananca cu 1 ora inainte de antrenament. ATENTIE inca odata, nu manca grasimi, ia-ti lapte de 0. 1 grasime. Si la sfarsit :) www.webmoneyhq.ws

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da trec printr-o perioada de criza financiara, am luat ganoderma si excelium 6 luni, acum beau ceai gano chiar si la sala imi iau ceaiul cu mine

| fsorin96 a răspuns:

Combina exercitiile cu pastile de slabit gano.Vei obtine rezultate mai satisfacatoare.Mult noroc!