| Criss_1252 a întrebat:

Salut
Imi poate spune cineva de fel de exercitii sa fac la sala pentru biceps si triceps? restul le stiu cum sa le fac bine.
(Eu fac brate intr-o singura zi)
As vrea sa-mi spuneti ce fel de exercitii cate serii si cate repetari si cam ce greutati. (am 16 ani, masa musculara si si. am facut kickbox si mai faceam fiare uneori)
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dyk3yy a răspuns:

La toate exercitiile fa 4 serii a cate 15-12-9-6 repetari.Incepi cu o greutate care sa iti permita sa faci maxim 15 repetari apoi cu una care iti permite12 apoi cu una care iti permite 9 apoi cu una care iti permite maxim 6.Sa nu poti trece de numarul de repeteri propus.
La biceps: flexii cu haltera, tractiuni cu priza ingusta, flexii concentrate cu gantera sa flexii la banca Scott
La triceps:impins din culcat cu priza ingusta, flotari la paralele, extensii cu gantera.

3 răspunsuri:
| Maximas19998 a răspuns:

Tias spune sa te ridici kit mai des la bara fixa ajuta multbig grin, eu sun expert la bara si deai vedia ce muschi faci la ea si biceps si triceps si la spate tot se observa fiecare muschi aparte sa vezi ce zic fetele cind vad astabig grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Maximas19998):

Tu esti un ANALFABET, nici macar nu stii sa scrii... imi dau seama ce expert la bara esti