| milezpinkangel a întrebat:

Voi ce parere aveti despre cainii din rasa ciobanesc mioritic?

Răspuns Câştigător
| Florinaa14 a răspuns:

Eu cred ca sunt caini foarte dragalasi. Explicatie:
-Si eu am unul.
-Se pot dresa foarte usor
-Iubesc oamenii interesati de ei
-Sunt blanzi cu membrii familiei
-Nu au chiar atat de multe pretentii dar ar trebui sa manance si mancare speciala nu doar de casa gen(ciorba, carne, paine etc...)
-Traiesc in habitate foarte mari deci daca ai vrea sa ai si tu unul poti sa il tii la curte
MEDIU DE INGRIJIRE:
-Ar trebui tunsi in fiecare vara(pentru ca au blana foarte deasa)
-iti sugerez sa chemi un veterinar pentru al tunde...veterinarul stie cam in ce media ii trebuie taiat parul de pe ochi(e foarte periculos sa il tai u)
-sa iii tai la vreo 3-4 luni unghiile
SI CE E MAI INPORTANT:
-SA IL IUBESTI love strucklove strucklove struck
scuze de informatii dar m-am gandit sa te informez mai mult in caz ca nu stiai(nu-s luate de pe net pentru ca asta-i fac eu catelusului meu Jackye)

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Sunt foarte frumosi, dar daca vrei sa tii unul atunci e cel mai bine sa il tii la casa la tara pentru ca are nevoie de mult spatiu si creste foarte mare.

| ღm0tzataaღ a răspuns:

Sunt niste caini frumosi, dar trebuie sa ai grija unde il vei tine deoarece careste ff mare si are nevoie de mult spatiu.Deasemenea trebuie sa posibilitatea sa ii iei mancare, pentru ca acet caine mananca destul de mult.

Bye, Byehappy

| pickles a răspuns:

Sunt draguti matusa mea are unul in Italia

| selenaroyalprincess a răspuns:

Ii ador, mari blanosi si prietenosi!