| RazvanSmile a întrebat:

Ce parere aveti despre cainii din rasa CIOBANESC GERMAN? As vrea sa-mi iau unul happy

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Este cel mai bun caine care poate sa-l aiba omul langa el! Este inteligent, fidel, si se adapteaza usor oricaror conditii, este curajos si foarte vigilent.
Nu degeaba este una din cele mai populare rase de caini din lume.
Te felicit pentru alegere!

24 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Sunt frumosi si devotati, dar necesita un stapan cu experienta.

| viotedy a răspuns:

Nu merge sa-l tii la bloc. urla noaptea aiurea, lasa mult par si multe exemplare sunt un monument de prostie.

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

Atunci ce rasa imi sugerezi? thinking

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Pai ti-am mai sugerat-boxer. daca nu amstaff, labrador, golden, rotweiler...

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

Nu cred ca ma pot descurca cu un boxer sau un rott, iar goldenul este FOARTE scump sad

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Si crezi ca te-ai descurca mai usor cu un ciobanesc?

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

Nu este o rasa chiar asa atat de violenta...

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Doneaza cineva labrador, e din Timisoara, cauta pe OLX.

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

Puiut?

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Da,are 2.

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

Culoarea auriu sau negru?thinking

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Nu scrie.ia numarul din anunt si suni maine.

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

I-am trimis email

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Ok

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

Nu imi mai iau sad,, puii" au 9 luni si arata ca niste maidanezi galbeni

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Aaaaaaaa.de aia ii doneaza.ai sa gasesti pana la urma.

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

Gasesc eu, dar mai mult de 3 milioane nu as da.

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Gasesti si la banii astia.

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

Totusi,cred ca-mi iau un golden happy

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Foarte bine.

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

Daca stau la apartament se poate acomoda thinking apartamentul este foaaarte mare

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Bineinteles,se ataseaza de tine si sta foarte bine, doar sa-l plimbi ziua, ca sa-si consume energia.

| tracicus a răspuns:

Daca iti place cainele si el te va place, indiferent de rasa. E simplu, animalul simte daca il iubesti. Eu am rottweiler si nu are treaba nu nimeni din famile, dar bineinteles ca isi face datoria de caine de paza big grin. Nu cred in replici de genu' "ca nu se potriveste cainele ".Cat timp cainele se simte iubit nu o sa ai probeleme (asta nu inseamna sa il rasfeti, cainele trebuie sa stie cine e sefu).(funda te rog)

| dulceatadefata10 a răspuns:

Ciobanesc german... WOW si bunicul meu are unul dar ai grija sa nu sara pe tine ca pe mine era sa ma dea jos tongue