| Little Kid a întrebat:

Voi cum va prindeti papagalul cand este afara din cusca? ma refer ziua.ca noaptea sting lumina...ma cam chinuisad

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

In general foarte greu. Eu nu reuseam aproape niciodata, doar daca aveam rabdare sa astept pana obosea si se ducea in cusca... sa pot inchide cusca. Cand nu reuseam il lasam liber in camera unde era cusca si inchideam toate usile si geamurile. Pana la urma, cand e singur intra in cusca ca acolo are oglinda si se vede si nu-i e urat.

19 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Si eu am o papagalita.Eu o las sa se plictiseasca si dupa aia indrept cusca catre ea si ea intra imediat. ii dau drumul de 2 ori pe zi si o prind foarte repede p ca este blanda.happy

| DenissaDeea a răspuns:

Pai papagalii mei ii las pana se plictisesc si obosesc de la zbor, se aseaza pe jos si stau sa ii prind, si ii iau sa ii pun in colivie, ai mei au devenit mai dresati, sunt asa de draguti cand sta sa le prind, nu imi fac probleme, binenteles le vorbesc pe nume...

cami
| cami a răspuns:

Cip-cirip-cirip-cirip...vino mama ca ti-e frig...

| anonim a răspuns:

In chem:cutu, cutu si vine.rolling on the floor

| anonim a răspuns:

Si apropo, la ce fel de ''papagal''faci tu referire?laughing

| Little Kid explică:

Am incercat sa fac ce ati zis da nimiccryingcrying

| Little Kid explică:

Al meu e perus...coco:X

| want2bMajestic a răspuns:

Ii fluier si il chem p nume...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cind am avut papagal si mai fugea din colivie, trageam cu invizoace in el, in speranta ca o sa vrea sa se ascunda inapoi in colivie. Da' metoda n-a functionat niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu un papagal da tot este caam salbatic si numi reuseste niciodata sal prind dar poate se mai deprinde cu tine si va veni singur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Eu am un "Micul Alexander", cand l-am cumparat avea 2 luni, iar mama invatata cu puii de la tara de cand era copil, nu i-a fost frica de ciocul lui si a reusit sa il imblanzeasca intr-o lunabig grin, iar eu il prind: unde se aseaza el ma duc si il sperii si fac asa mereu pe oriunde se duce si oboseste si cade, ca avionul aterizeaza, il iau in mana il linistesc la piept si il duc in cuscabig grinbig grinbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cu toate ca mama la imblanzit ca era foarte salbatic, s-a atasat mai mult de mine, la mama se sperie, iar mama zice ca sa atasat mai mult de mine ot ca sunt copil si la animle mereu le plac copii mai mult, sper sa va fie de ajutor raspunsul meu anterior:-sbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiti atentttttiiii ajutati-ma! am si eu un papaga pe nume Titibig grin si il am de 3-4 saptamani si imi e frica sa ii dau drumul din cusca ca imi rupe perdeaua...perdeaua e foarte mareee crying(si nu-s ce sa fac ma ajutati? id-ul meu ploaiemarian@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna metoda e urmatoarea... trebuie sa-l uzi.sa arunci cu apa pe el.atunci i se ingreuneaza aripile si nu mai poate zbura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un papagal si il fugaream toata ziua pentru ca iesea in cusca. A murit ( a inceput sa faca niste crize, deoarece cand il fugaresti se mai si loveste). Acuma am altul si nu sta niciodata in cusca( doar prin casa pe jos, la baie - la oglinda, in bucatarie etc). M-am invatat minte.

| nycole a răspuns:

Eu aruncam cu un prosop peste el, si tamanea prins sub el.Pana la urma l-am obisnuit sa se urce pe o stinghie de lemn, si-l duceam la cusca fara sa-l ating. A invata destul de repede.

| Sweeeetyy a răspuns:

Papagalul meu intra si iese singur. el e zilnic afara niciodata n-are portita inchisa; cand plec lumina si televizorul merg....niciodata nu e singur. si uite rezultatele: PUISOR PUP PE MAMICA, CIPI BAIAT FRUMOS SI DESTEPT. ps: lasa-l liber si cand ii va fi foame il vei gasi singur in colivie

| Cristina_2136 a răspuns:

Varul meu are 2 papagali, iar de obicei acestia se plitisesc si li se face foame, sete si intra singuri in colivie happy

Incearca sa-i lasi asa... happy

Poate merge...

| Cristina_2136 a răspuns:

Plictisesc *