| DoDo a întrebat:

Voi st de acord cu luarea cainilor comunitari si eutanasierea lor? eu nu st ei st suflete la fel ca noi!

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In legatura cu ei responsabilii sunt superficiali. Ori ii lasa pentru a misuna in voie ori ii ucid fara mila. E nevoie de o administratie buna si de eutanasiere doar in cazuri extreme. Nu le pasa deloc.

| DoDo explică:

Ciobanescul de care v-am spus ca este al a fost gasit pe strada era abandonat la m gasit la 3 saptamani este rasa pura oameni aceia nu au avut suflet

| DoDo explică:

Ai vecina mea are un catel micut si cineva a cheamat hinghieri sa ia un caine de la noi dar nu musca latra la lume dar ea s-a dus si la scos bobita asa il cheama nu era rau acum este asa din cauza ca cineva i-a dat cu piatra in cap si ia spart capul noroc ca vecini mei au avut grija de el

| Sin a răspuns:

Impotriva uciderii lor.Nu merge fraza cu " au muscat multi oameni", numai eu vad zilnic copii prost educati de catre parinti care dau cu pietre dupa caini. E si normal sa se inraiasca si sa sara la toti.Si foamea e un motiv de atac.Asa o sa ajunga si tara noastra in scurt timp, atunci si noi o sa ne dam in cap unii altora de foame. Oare guvernul o sa ne eutanasieze si pe noi atunci?

| Ea12345 a răspuns:

Nu sunt, daca ne gandim ca sunt si ei suflete. Dar daca ne gandim ca au muscat multi oameni si ca centre pentru ei nu se pot face, se schimba lucrurile.happy

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Statul mai are putin si ne omoara si pe noi laughingdar pe cainei? Nu sunt de acord pentru ca si ei au o viata, dar sunt situati in care uni scapa de subcontrol. Nu zic ca oameni nu se duc la ei si arunca cu pietre in ei etc., dar oricum eu cred ca este din cauza oamenilor "de sus" care ne condoc tot ce ni se intampla. De exemplu matusa mea e plecata in Italia de aproximativ 7 ani si mi-a zis ca acolo sunt caini pe strada, dar nu stiu ce e aia raie, muscaturi si nici din partea oamenilor nu vin pietre. A zis ca acolo mai bine iei un caine dupa strada (intr-adevar cu riscul de a fi bolnavsad) decat sa dai bani la magazin pe uni care sunt identici cu cei de pe strada.

Ce sa facem sad traim in Romania

| VζŠё ¢ΦLô®α†€ a răspuns:

Cu eutanasierea nu sunt de acord dar cu luarea cainilor de pe strazi dusi in centre pe care in romania nu prea le gasesti am vazut in strainatate ca atunci cand este vreun catel pe strada il duc intr-un centru special unde ii ofera mancare si il scapa de purici etc sia asteapta sa-l odopte o familie gratis e mult mai bine decat sa gasim excrementele lor pe strazi sau sa vedem caini rai care musca

problema este ca in romania nu prea este asta si se recurge la metodele acestea eutanasierea lor este destul de rau si pentru noi dar si pentru ei sad

| cryss_1828 a răspuns:

Nu.clar nu

| ICanLoveYou a răspuns:

Nuuuuuu nici gand.ai dreptate sunt si ei suflete nu ar trebui sa moare. poate sa ii castreze sau nu stiu sa ii duci in adaposturi... dar orice altceva in afara de eutanasiere!

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Cu castrarea, da.De eutanasiere nu vreau sa audcryingLocul cainilor nu este, intr-adevar, pe strada. Dar nici vina lor ca traiesc acolo. S-au infiintat adaposturi, centre de adoptii, dar nu sunt suficiente.Ar trebui sa se faca ceva si pentru nefericitii de ei, dar cine sa mai aibe si grija lor, cand de la 1 iunie nu stim cum o sa mai avem de noi grija?sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu sunt deoarece sunt si ele niste fiinte fara ajutor, daca vor face asta inseamna ca nu au suflet.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuu! In niciun caz!batting eyelashes LE IUBESC! Si urasc faptul ca vor sa-i eutanasieze!:-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata si tu sa scrii fara greseli de ortografiewinking

| Mihai_7170 a răspuns:

Eu sunt un cetatean care nu ma mai intereseaza ce se va intamplat cu acei caini, am fost muscat si latrat de caini de vreo 5 ori.Pentru cei care zic ca sunt si ei suflete, eu am o intrebare simpla care va va inchide gura pentru totdeauna:Mancati carne? Cainii cu ce mancare ii hraniti? cu paine dietetica, nu prea cred.Sa o luam logic si mielul care este taiat ca sail mancam e si el suflet.Nu suport cum oamenii considera suflete nevinovate animale cu posibil atac mortal,iar cand e vorba de un iepuras,mielut,vitel, porumbei in general erbivorele, nu se mai considera suflete nevinovate.