| SaveTheNature a întrebat:

Sunteti de acord cu eutanasierea cainilor?

26 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Evident NU!
dar daca m-ar fi muscat sau atacat pe mine,pe o ruda de-a mea, pe un prieten, cunostinta?
si aici la noi, in Romania cine sa-i intretina in adaposturi?
cine sa aiba grija de ei?
cu ce bani?
nu degeaba se zice ca banii sunt pentru 'caini'.
si poate nu stii :
'cu o bucata de paine am crescut un om si-un caine.
cainele ma recunoaste.
omul nu ma mai cunoaste.'
e trist, dar asta e!

| Eღilia62 a răspuns:

Nu,eu as alege sterilizarea lor, nicidecum eutanasia.

| VladimirPutin a răspuns:

Nu

| Monicaツ a răspuns:

Nuu!

| SindyR a răspuns:

Intr-un fel e bine pentru ca scapam de toti caini vagabonzi dar eu nu sunt deloc de acord cu asta.

| SindyR a răspuns:

Si cainii sunt fiinte ca toti oamenii merita sa traiasca.

| DorothyAnn a răspuns:

Nu in totalitate, cei turbati fac rau oamenilor si copiilor si tocmai azi am fost atacata de doi caini, credeam ca o sa ma muste urat, dar am reusit sa fug! cu toate astea sunt si caini care nu fac rau, prietenosi care nu merita sa fie ucisi!

| iulianr a răspuns:

Nu

| Cristianne a răspuns:

Nu.În câți câini ai aruncat cu pietre și câți dintre ei te-au atacat?

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Categoric nu, da macar sa-i lase ipotenti whistling si sa-i controleze sa vada daca sunt trubati.

Răspuns utilizator avertizat
| Slim a răspuns:

Sunt impotriva. Ei nu au nicio vina fiindca sunt vagabonzi straight face
Sunt lucruri mai importante de eutanasiat. Cum ar fi politicienii! *de exemplu*
Cainii vagabonzi nu o sa iti fure niciodata banii din buzunar!
Si viata lor are un scop!
I-as lua pe toti la mine acasa daca as putea, dar nu pot crying.
De ce sclavii statului se leaga de asta?
De ce nu ajuta spitalele si casele de copii? In loc sa faca *capele* in cimitire, sau cum le zice. si ce au mai facut!
Bine ca au bani sa eutanasieze cainii!
Ma cac pe ei de sclavi ai Romaniei! :@.

| Cosmiinna a răspuns:

Da, deşii ador animalele mi se pare că s-au înmulţit extraordinar de mult, şi dacă nu le terminăm noi o să ne termine ele happy

| Doηηa a răspuns:

Categoric nu !

| monk a răspuns:

Sincer da sunt prea multi

| Trinitas a răspuns:

Da, in primul rand pentru ca oricum n-avem destule adaposturi pentru cati caini are Romania, oricum in adaposturile existente este o mizerie de nedescris. Prin castrare se irosesc timp si bani.
Pan-la urma nu dau 2 bani ca sunt niste fiinte, ca au dreptul la viata etc. Daca sunt o problema cel mai logic si usor ar fi sa-i eutanasiem.

| brutus123 a răspuns:

Nuuuuuuu.Cum sa ucizi niste fiinte inofensive? Lumea se mira de ce ii mai musca. Daca oamenii nu le dau pace e normal sa sara pe tine! NU EUTANASIERII!

| xyxy97 a răspuns:

Nu doamne feresti numai prosti si oameni fara inima ar fi de acord cu asa ceva

| AlexGabrielASC a răspuns:

Nu sunt deloc de acord cu eutasanierea cainilor au zi ei viata de ce sa le-o sticam?

| anonim_2681 a răspuns:

Bineinteles ca nu! ce om cu inima ar face asta?
pana la urma si cainii sunt fiinte cu suflet...oh go on
e o porcarie chestia cu eutanasiatu` deoarece tot ei sunt de vina...
daca n-ar mai vrea caini vagabonzi pe strazi ar face un adapost pentru aceste animalute.
si asa ar fi bine si pentru catei care vor fii ingrijiti si adapostiti de toate pericolele, cat si pentru oameni care vor merge linistiti pe strada

| denyel a răspuns:

Da! La cati caini sunt te si temi sa mergi seara pe strada, mai ales cand sunt in haita!
,, Ai nevoie de caini du-te si cumpara sau adopta unul,, k sunt slava domnului!
Decat eutanasierea lor mai bine castrarea lor ar fi cel mai bine!

| pPrintesaAdDeEcCiocolataA a răspuns:

Poi depinde daca catelul e pe moarte e ok fiindca altfel se chinuie degeaba si daca il iubesti mai bine ii faci o injectie si-l scapi de o gija dar daca il omori ca n-ai tu chef sa stai cu el atunci nu sunt de acor. Poi asta e parea mea te pup!

| barabula a răspuns:

Daaaaa.Am fost muscat de 4 deodata, la moara.