| anonim_4396 a întrebat:

Sall! sunteti de acord cu eutanasierea cainilor maidanezi cu toate ca sunt si ei niste suflete?

Răspuns Câştigător
| Anduta_1569 a răspuns:

Dragilor,nu trebuie sa raspundeti cu rautate. Spuneti chestiile astea urate doar opentru ca va credeti superiori fata de caini,care,sa fim seriosi,nici ei nu sunt atat de cruzi ca noi,cu toate ca sunt animale de vanatoare.
Romania a ajuns o tara de killeri care nu se tin de promisiuni, nu au timp de afectiuni, omoara, strica, fura...chiar nu vedeti ca noi suntem un popor care ii dezgusta pe straini? Si aest lucru se intampla din cauza prostiei romanesti! De asta nu va ajuta ma Dumnezeu,si bine face! Voua va trebuie sa va lase cineva sa va tarati ca viernmii sa intelegeti si voi ce e durerea si suferinta,chinul,masacrul si acele ganduri ce le aveti, va veti educa copii sa ucida tot ce e viu, o sa va ucida pe voi, criminalilor.
De ce sa omoram cainii cand nu fac nimic? Eu nu cred ca a mancat copilul asa, degeaba.De la asta s-a pornit tot scandalul.Halal oameni,dam vina pe animale.Din cate stiu,se aprobase o lege precum ca oamenii nu au voie sa hraneasca cainii maidanezi(pentru a murii de foame),iar cei din urma,infometati(animale de prada,deci,carnivore),incep sa atace oamenii care se misca pe langa ei,si de ce nu,sa-i manance,sunt infometati,cauzatongueonta si prietenii sai!
Nu am fost pana acum muscata de cainii maidanezi,cainii mei,au fost atacati in timpul plimbarii(in lesa),dar am stiut cum sa procedez,nu lovesc, sparg si omor, ci le arat ca nu mi-e frica.
De ce romanul, ca sa scape de ceva sau cineva, se gandeste direct la omor.Sterilizarea cainilor nu ar fi o solutie mai buna? E inuman ceea ce fac unii cu bietii caini.E un masacru! Strigator la cer! Mi-e rusine ca sunt romanca si mi-e rusine cu oamenii care ne conduc tara! Nu vreau un viitor in aceasta tara,si probabil ca multi tineri,ca si mine, vor pleca din aceasta tara, iar mentalitatea de aici este cauza!
PS:Eutanasierea omului de ce nu s-a luat in calcul? Daca vecinu ma omoara sigur il baga putin la inchisoare si-i da drumul(daca il baga.), cainele ala a fost impuscat ca a mancat un copil, iar restul maidanezilor din rahatul de Romania vor suferi doar din cauza unuia. Ceilalti vecini ai mei sigur nu ar fi suferit de pe urma acelei fapte luata drept exemplu de mai sus.Corect?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-a spus tie Dumnezeu sau alt inger ca animalele nu trebuie omorate? Nu mai manca carne. S-ar putea ca si plantele sa aiba suflet. Sa nu mai vorbim de apa care este plina de "suflete". Asa ca nu mai manca si nu mai bea nimic.

| vangaelis a răspuns:

Desigur

| KateMiddleton a răspuns:

Pare inuman, dmonic, oribil dar sunt de acord.Vezi ca cainii in sezonul rece se zbat in haite si devin periculosi.Mai bine ar fi sa moara cainii decat copiii.Chiar si eu ma tem de toti vagabonzii.
Desigur, in tarile civilizate sunt strinsi toti cainii de pe strada si dusi in custi speciale, unde primesc alimentatie si conditii bune de trai!
Bafta!

| BullTerrier a răspuns:

Bai panaramo numai intrebari din astea stiti sa puneti? sunt sute de intrebari din astea
Uita-te si tu la intrebarile la astia si nu mai scrie ca prostul

| andrutza2013 a răspuns (pentru BullTerrier):

De ce comemtezi ca prostul?