| eu..sh doar eu a întrebat:

Voua ce rasa de pisici va place?
mie imi plac pisicile persanelove strucklove strucklove struck

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si mie tot persanele mi se par cele mai frumoase si dragalase. love struck day dreaming

| UnicornsAreLove a răspuns:

Toate pisicile au ceva special chiar si cele fara par sunt dragute lasati aspectul luati in seama cat de iubitoare sunt cu noi.

| Emeraude a răspuns:

De vreo doi ani am descoperit pisicile Sfinx si, curioasa fiind, am inceput sa ma documentez.Contrar aparentelor, sunt niste pisici adorabile, jucause, uneori foarte geloase, care merita la randul lor, la fel de multa atentie ca si celelalte rase (desi, din pacate, nu sunt recunoscute de toate asociatiile din SUA si Europa ). Mai mult decat atat, sunt foarte rare, reproducerea lor fiind destul de greoaie datorita modificatiilor genetice, au nevoie de sangele Rex Devon, nu suporta (sau suporta foarte greu) variatiile bruste de temperatura, necesita o ingrijire a pielii constanta, controale periodice, etc, sunt o rasa foarte dificil de intretinut, motiv pentru care am renuntat la a-mi achizitiona una.Plus de-asta, am inteles ca sunt si foarte scumpe, datorita raritatii lor.
Multi spun ca sunt urate, dar depinde de ochiul care le priveste si mai ales cat de profund poate privi respectivul ochi, daca se limiteaza doar la ambalaj sau la ceea ce reprezinta ea.winking
Succes, pa-pa!

| Baiaaanca a răspuns:

Toatelove struck
fiecare rasa are ceva aparte. Important e ca toate sunt frumoaseelove struck!

| luciana200972 a răspuns:

Eu am o siberiana albastra, este foarte parsiva dar o ador.Imi plac toate pisicile, in special cand sunt puiuti mici, sunt adorabile.

| Elena1234456 a răspuns:

Tot cele persane love struck sunt prea pufoase ca sa nu le iubestihee hee.

| Диана a răspuns:

Eu am o pisica angora turceasca http://www.petshop-online.ro/product_thumb.php?img=pet142.jpg&w=201&h=280
Si trebuie' sa recunosc ca nu ne intelegem prea bine :)) dar e a dracu de simpatica :D:X

| Bilqux a răspuns:

Mie imi plac pisicile birmaneze:X

| myhay144 a răspuns:

In general numi plac pisicile dar asa miar place pisica leopard care e cea mai scumpa 22. 000 euro :o scump nu? dar e si frumoasa si exotica, dai un search pe google sa vezi si u big grin

| Poinsettia a răspuns:

Birmaneza, British Shorthair si Siberiana imi plac cel mai mult.

| Cristi_6252 a răspuns:

Toate

| ihaterain a răspuns:

Toate rasele sunt adorabilelove struck
in afara de alea chele:-s

| bubulikutza a răspuns:

Buna! Mie imi place rasa de pisici siameze. Si rasa de persane imi place. Este pe locul 2.

| MaimutaSiLama_2797 a răspuns:

Noua ne plac pisicile ce seamana cu lamele smug

| HappehKnife a răspuns:

Eu am o pisică persană. Este un motănel pufos, alb. Nu prea îmi plac pisicile, aş fi vrut căţel, dar iată, ironia sorţii: am pisică. Well, persanele sunt foarte drăguţe.