| Caracteromule a întrebat:

Vreau sa achizitionez un acvariu de 70l-100l cu filtru, pompa de aer, etc. inclusiv pesti, aveti idee cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Acvariul performant nu il poti cumpara decat de la un magazin de specialitate, acolo poti sa iti alegi si pestisorii, eu iti recomand pe cei micuti, dar sa nu iti iei si sanitari, sunt niste banditi, in loc sa faca...curatenie in acvariu, se hranesc cu mancarea lor si devin niste porcusori lenesi si ajung sa "pape" pesti.
Citeste:

http://www.acvarium.ro/? pag=utile&art=Acvarii%20marine%20-%20pestii%20cei%20mai%20recomandati%20pentru%20incepatori

Bafta!

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Daca vrei, sa te bucuri de un acvariu perfect si de pestisori sanatosi, cumpara unul performant, cu toate dotarile necesare, chiar daca acesta costa foarte mult, poate chiar si 500 lei si peste, dar sa stii ca merita, nu-l confectiona din bucati, pentru ca numai grija acestuia vei avea, iti spune un specialist in materie. Daca te hotarasti, sa stii, ca vei avea o bijuterie vie si minunata in casa.

| Caracteromule explică (pentru elena):

Aham, asta si vream sa fac, daca tot zici ca esti specialist, zi si mie niste specii de pesti, mi-a spus un prieten sa cumpar pestisori sanitari(ceva de genu) alte rase mai frumoase si micute si ieftine, ce-mi recomanzi?

| lorrenush a răspuns (pentru Caracteromule):

Pestii sanitari sunt cei care "fac curatenie"
aia sunt "aproape" neaparati pentru orice acavriu

| Caracteromule explică (pentru lorrenush):

Ms de sfaturi, ma tot documentez pe net, pe 24 decembrie e ziua cea mare happy

| lorrenush a răspuns (pentru Caracteromule):

Fundatongue?

| Caracteromule explică (pentru lorrenush):

happy cei aia?

| CrazyKiddd a răspuns:

Daca nu te superi iti recomand eu:guppy,neoni, xipho, sanitari Corydoras si molly acesti pesti sunt f compatibili intre ei

| lorrenush a răspuns:

Depinde ce pesti...eu am mai micuti si i-am luat cam cu 5lei/buc
pompa e vreo 20-30
acvariu nu stiu pentru ca eu l-am primit