| secrets a întrebat:

Vreau sa stiu care e taxa de transport pentru obiectele care le cumperi de pe amzon.com si ce trebuie sa faci, adica platesti cand vine postasul sau faci cont, etc? As vrea un raspuns adevarat, eventual de la cineva care a cumparat, va rog.

Răspuns Câştigător
| Bia_8599 a răspuns:

Doar la ebay e cu cont pay-pal, la amazon iti faci cont si dai datele cardului, e mai simplu decat la ebay.

1 răspuns:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Eu am cumparat de pe Ebay...cam acelasi lucru. Deci iti faci cont Amazon, ii atasezi contul pay-pal, si cumperi un anumit produs. Cnad il cumperi il platesti cu banii de pe pay-pal.
Iar fiindca suntem in Romania, coletul va ajunge in 2-3 saptamani, iar cand in sfarsit a ajuns vei avea de platit o taxa de vama. Aceasta depinde de marimea coletului.