| cristina_9319 a întrebat:

Vreau sa cumpar urgent pui bichon alb din galati sau braila, ofer 100 de euro

10 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

Bichon alb? fata draga, tu ai citit ceva despre rasa asta inainte de-a avea pretentia sa iti doneze cineva vreun pui? Bichonul nu poate fi altfel decat alb! Singura exceptie este bichonul havanese care are vreo doua pete de alta culoare dar in pricipui predomina albul si la el laughing)) ziceai ca vrei catel mic, pai bichonul havanese sau bolognese sunt ei talie mica dar cresc ceva mai mari decat un maltese sau frise, ai habar?! Oferi 100 euro? tot e mai bine decat pretentia de donatie dar nu vei gasi altceva decat metisi, sincer sau vei cumpara un catel cu probleme. Ori te reprofilezi pe un pekignese, cum a spus si Amyra, ori mai adaugi macar inca 150 la suma oferita. Ti-am mai spus, si intretinerea te costa, iti permiti? Sunt catei sensibili si foarte mofturosi la mancare! Eu deja am cheltuit o gramada cu al meu... unde mai pui ca mai are nevoie si de haine, mai ales daca iti iei talie mini.

| Giovanna a răspuns:

Te inteleg draga Atelocin ca al tau e gri, uite ce spune de culoarea havanese-uluisadCuloarea parului: crem deschis sau inchis; gri sau alb cu pete din aceste culori; culoarea havanei; alb curat) dar daca dai un SIMPLU search pe google vezi ca la majoritatea predomina albul sau crem-ul, sa spui ca vrei bichon din acela alb mi se pare usor stupid, mai bine te legai de asta, nu de ce am spus eu, nu mi se pare atat de mare greseala mea pe cat e de mare greseala cristinei, daca nu ma insel, caracteristica bichonului e blana alba pentru ca asta caracterizeaza cea mai mare parte a tipurilor de bichon... da nu ma mir la ce natie de neinformati avem ca multi se lauda ca au bichon maltese sau frise negru rolling on the floor

| Giovanna a răspuns:

Da nu ai nici o garantie ca e bichonwinking la 3 milioane, vei vedea tu dupa aceea cat de mare se face ha ha ha big grin daca e alb si e mic la doua luni, nu inseamna neaparat ca e bichon big grin

| MisSToXiC a răspuns:

Nu cred ca o sa gasesti...mai bine iti iei un pui de pekinez, eu acum am sa-mi dau catelusa la imperecheat pekinezimperial la 50 euro/pui.
eu cand eram mai mica am avut bichon maltese si am dat pe ea 280 euro...asa ca mai bine te-ai orienta spre alta rasa.

| Sn00pY a răspuns:

Du-te la magazin sa vezi cat e laughing nu cred ca o sa gasesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa spun "ai bani sa il intretii"? bine ca ai tu.se gasesc si la 100 de euro.Va place sa va spargeti atata in figuri. Daca fata vrea bichon care e problema voastra?! nu ai de vanzare, stai in banca ta.

| Atelocin a răspuns:

@Giovanna
Bichonul meu Havanez nu are pic de albwinkingEste gri si pe la urechi este maro si roscat.happy

| cristina_9319 explică:

Uite ca am gasit la 3 mil are 2 luni si vaccinurile la zi, carnet de sanatate si este si alb, ha ha ha

| Gabriella_Micuta_1985 a răspuns:

Sai eu vreau sa cumpar sinu gasesc mai pe nicaeri

| vkf a răspuns:

Eu am un bichon alb sunt din Galati daca vrei sunati-ma la numarul de telefon 0740602866