| marienutz17 a întrebat:

Vreau sa editez o poza in lightroom si stiu in mare parte sa umblu pe el numai ca nu stiu o chestie banala cred. Vreau sa editez o poza si cand dau hue saturation de exemplu pe albastru sa fac doar geaca mai albastra se face si fundalul albastru si nu stiu cum sa sterg de pe fundal albastrul ala si sa raman geaca albastra. Am incercat toate variantele dar nu-mi iese, va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
| Opianne a răspuns:

Nu merge din Lightroom decât dacă selectezi doar zona respectivă. In Photoshop o sa ai rezultate mai bune