| AlecsLexx a întrebat:

Dupa ce sterg fundalul unei poze (in Ps) cum salvez poza fara fundal? Ca sa o pot folosi 'mai tarziu'.

6 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Ii dai Save as si o salvezi in format PSD, PDD (este primul format de sus). sau poti sa o salvezi si in format. tiff, care pastreaza layerele.

| AlecsLexx explică (pentru alecx4music):

Nu exista si o varianta in care sa o salvez BMP (sau alt format care suporta lipsa primului layer)?

| AlecsLexx explică (pentru alecx4music):

Am gasit. happy Si oricum tu primesti funda pentru ca nu intrebi cum se numeste Psu'.

| alecx4music a răspuns (pentru AlecsLexx):

In orice format o salvezi, transparenta este redata ca alb cand vizualizezi poza, daca la asta te referi...