| cornculapte a întrebat:

Vreau să fac un colaj din hârtie și să-l lipesc pe o placă din plută. Mă întrebam ce fel de adeziv ar trebui să lipesc așa încât să nu treacă prea tare prin hârtie și să se vadă pete, dar să se lipească și de plută. Ajutor?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

In nici un caz sa nu folosesti aracet, caci este pe baza de apa, si patrunde prin hartie. Poti sa folosesti cu succes PRENADEZ, si sa stergi suprafata de pluta cu acetona, ca sa faca aderenta buna.

| cornculapte explică (pentru foxsilver):

Mersi. Chiar se întâmplă să am prenadez acasă și mă întrebam dacă aș putea să-l folosesc.

| foxsilver a răspuns (pentru cornculapte):

Ma bucur ca raspunsul meu ti-a fost de folos.

3 răspunsuri:
| dAn554 a răspuns:

Pe lemn merge cel mai bine clei instant, cel putin asa se numea cel pe care il am eu... lipeste plastic, lemn, hartie, dar ai grija, fiindca se intareste in cel mult 10 secunde si e lichid.
Daca ai varsat din greseala putin lichid pe deget poti lua cleiul cu hartie abraziva.
Succes