| bObby123 a întrebat:

spuneti-mi si mi un adeziv care sa lipeasca tevile de apa metalice
[ imi trebuie sa lipesc o fisura ]
Funda!

Răspuns Câştigător
| Cristian_Popescu_1996 a răspuns:

Da dupa cum am spus sudura este plastica dar merge pe orice ex eu am (sudat) cu poxipol rezervorul de ulei la masinade aproape 6 luni si inca tine(nu mai curge) ti-l recomand este foarte bun..la orice tip..in cutiuta de poxipol gasiti 2 tuburi cu anumite substante puneti cantitatea necesara pentru a lipi teava metalica (din fiecare tub cantitate egala ) apoi amestecati cele doua substante din cele doua tuburi si ati facut adezivul dupa care urmeaza aplicarea,, dupa aplicare dureaza exact 10 min pana se intareste definitiv. sper ca vam fost de ajutor la revedere(fundita?)pa si succes. happy

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

De ce nu o tai, dai filet la capete si folosesti un element de legatura! Fara improvizatii, apa iti face surprize cand ti-e ziua mai draga!

| Cristian_Popescu_1996 a răspuns:

POXIPOL cere de la magazin este la orice magazin si costa 9 lei este ca un fel de sudura plastica acel adeziv e special pentru plastic... FUNDA?

| bObby123 explică (pentru Cristian_Popescu_1996):

Ai spuns ca special pentru plastic. eu am nevoie pentru metal. merge si la metal?

| Cristian_Popescu_1996 a răspuns (pentru bObby123):

Da dupa cum am spus sudura este plastica dar merge pe orice ex eu am (sudat) cu poxipol rezervorul de ulei la masinade aproape 6 luni si inca tine(nu mai curge) ti-l recomand este foarte bun..la orice tip..in cutiuta de poxipol gasiti 2 tuburi cu anumite substante puneti cantitatea necesara pentru a lipi teava metalica (din fiecare tub cantitate egala ) apoi amestecati cele doua substante din cele doua tuburi si ati facut adezivul dupa care urmeaza aplicarea,, dupa aplicare dureaza exact 10 min pana se intareste definitiv. sper ca vam fost de ajutor la revedere(fundita?)pa si succes. happy