| IIIx333III a întrebat:

Mi-am cumparat unghii false din plastic. Din acelea care se lipesc pe unghie cu adeziv, si chiar nu stiu cum trebuie puse. Cat lipici trebuie sa pun, in ce parte a unghiei si cat sa le presez ca sa se lipeasca bine? Cat tine o astfel de manichiura? multumesc :*

5 răspunsuri:
| Lynnfield a răspuns:

Nu erai tu destul de falsă, îţi mai trebuia şi unghii?

| IIIx333III explică (pentru Lynnfield):

Nu cred ca ne cunoastem. Eu doar am pus o intrebare, raspunsurile de genul acesta nu ma intereseaza.

| Pandacorn696 a răspuns:

Pune pe unghii unpic in partea de jos sau pe unghia falsa si apoi presezi vreo 30 de secunde dar iti recomand sa nu faci asta. orice fata arata mai bine naturala

| AlexandraILY a răspuns:

De unde ti-ai luat? Caut de mult.

| JKRDJ97 a răspuns:

Daca adezivul vine cu o pensulica, trebuie sa aplici adeziv pe ungia ta ca si cum ar fi oja, dupa aceea fixezi unghia falsa si lasi sa se usuce, dar daca ai adeziv picaturi trebuie sa pui o picatura in mijlocul protezei(unghei false) si sa pui apoi aceasta proteza pe unghia tawinking success