Întrebare recomandată | 6Radu5 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de pescuit la spinning.Pana acum pescuiam la musca si prindeam clean, pastrav, lipan dar vreau sa prind si alte specii de pesti si de aceea vreau sa cumpar o undita de spinning.
Acum intrebarea mea, trebuie sa iau o undita pentru somn, alta pentru stiuca, alta pentru pastrav si tot asa? Sau imi iau una mai rezistenta si dau cu ea la toate si doar schimb nalucile sau cu ce dau?
Undita cu musca am vandut-o deci nu mai e cale de intors doar sa achizitionez una de spinning.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"trebuie sa iau o undita pentru somn, alta pentru stiuca, alta pentru pastrav si tot asa?"

NU trebuie, faci cum spui: "schimb[i] nalucile"