| Aalexander a întrebat:

Salut.
Am chef ca maine dimineata sa merg la pescuit.
Am fost doar de doua ori acum multi ani cu parintii.
Imi puteti spune cam ce undita sa mi cumpar si cam ce mi ar mai trebui? habar n am de nimic despre pescuit. Dar stiu ca e linistitor.
Nu vreau sa dau mai mult de 40-50 lei.
Sper sa prind si niste peste ^^

9 răspunsuri:
| benga94 a răspuns:

Orice undita, te duci la cel mai apropiat magazin cu articole de pescuit si iti iei de acolo una dupa banii care ii ai!

| AlexVelea12 a răspuns:

Iti poti lua ce undita vrei dor ca daca iti iei o undita nu prea scumpa te sfatuiesc sa nu mergi intr-un te sfatuiesc sa nu mergi in locuri unde e aglomerat pentru ca vei prinde mai greu peste ...bafta la pesuit
. fundita?

| ashleyX a răspuns:

In primul rand ar trebui sa iti faci permis de pescuit ca daca te prinde politia fara primesti amenda.

| Aalexander explică (pentru ashleyX):

N am sa merg in locuri asa publicehappy merg undeva un e linistit, nu cred ca politia ar trece pe acolo. si daca totusi vin am sa profit de faptul ca nu sunt camere si am sa i omor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ashleyX):

Nu neaparat, daca pescuieste intr-un lac privat, nu-i face nimic politia, nici n-are dreptul sa intre acolo

| GabrielBryan5521 a răspuns:

Salut.
Pai pentru inceput nu iti trebuie undita profesionala.
Una cu o lungime 6-7 m mi se pare ok.
Uite un site: http://magazinulpescarului.ro/......vergi.html

Fir intins. Pa, pa!

| csvali30 a răspuns (pentru GabrielBryan5521):

Gabryel, daca nu sti nu mai raspunde. O undita de 6 m este prea mare pentru un incepator.sad

| GabrielBryan5521 a răspuns (pentru csvali30):

Ma rog, greseala mea!

| csvali30 a răspuns:

Nu, de ce sa iti iei o undita de 6 m mai bine iti iei una de 3 m, si ai nevoie de un ac foarte mic deoarece esti la inceput. Cele necesare (undita 3 m, ac, fir, plumb, pluta, viermisori sau rame. O poti ruga pe doamna sau domnul de la pescarie sa ti-o asambleze. FIR intins :X