| ooolifeoolol a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o pasare,un papagal,ceva,pe care sa-l invat sa vorbeasca,sa cante, etc...Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Frumusika180 a răspuns:

Eu iti recomand perusul fiindca au am unul si a invatat foarte repede sa vorbeasca. Daca vrei sa vorbeasca trebuie sa vorbesti mult cu ei si asa o sa invete sa vorbasca si ei dupa tine. Funda? puppy dog eyes

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si sa faca curat? glumesc. Depinde de bugetul tau si trebuie sa ii inveti de mici dar de cele mai multe ori trebuie sa fie de rasa

| Aide a răspuns:

Un papagal sau un perus

| LiviuuuXD a răspuns:

Papagalul Gri African, este cel mai destept papagal, cauta pe youtube sa vezi ce bine vorbeste, insa costa foarte mult.

| MrAnonymus a răspuns:

Perusul

| MrAnonymus a răspuns:

Dar doar masculi singuri fara pereche pot vorbi sau canta