| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un catel, dar nu sa-l cumpar, as dori sa-l cresc si daca se poate sa fie unul de rasa ar fi super!
Ma poate ajuta cineva!

17 răspunsuri:
| TraficDeMentosane a răspuns:

Hai ma ca esti tare de dai "stupid " la totiwinking.

| Atotstiutorul a răspuns:

-pai daca tu nu ai bani de un caine de rasa sa il cumperi cum o sa il intretii? vitaminte,consulatii, medic veterinar, mancare?
-dar de ce sa fie de rasa? normal nu iti place? tu crezi ca atunci cand mami si cu tati s-au jucat in dormitor si ai iesit TU, care nu erai de rasa ei te-au pastrat totusi nu te-au aruncat
-PLEACA de pe TPU cu intrebarile tale imi provoci sila si dizgratie ma faci sa vomit suc gastric!

| Atotstiutorul a răspuns:

Mesaj privat de la mustaurucata
Astazi, 7:59 pm
app de raspunsul cu catelul
Auzi mai nene acum 2 zile am fost la sibiu si am vazut cum un tip a dat spre adoptie un haski pentru ca nu-l mai putea tine in apartament ca s-a facut prea mare!
Ai niste ideei complet cretine iar daca nu te pricepi nu te mai baga dracu in seama aiurea.
Stii macar cat e un catel de rasa atotstiutorule?
Nu mi-a folosit rasp. tau deloc!
BAfta

-"Auzi mai nene" ce vrea sa insemne prop. asta de cand pana unde ne tutuim noi doi? am furat cumva mere impreuna sau am ciocnit valize in gara ca sa vb asa cu mine? te rog data viitoare sa fi mai calculat in expresii
-"acum 2 zile am fost la sibiu si am vazut cum un tip a dat spre adoptie un haski pentru ca nu-l mai putea tine in apartament ca s-a facut prea mare" asa si? cumva am spus eu ca lucruri de genul asta nu se pot intampla? eu am spus ca daca nu ai bani sa cumperi un caine de unde ai bani ca sa il intretii (mancare, vaccine etc) si am mai pus accentul pe faptul ca nu iti trebuie un caine de rasa poti sa iei orice caine indiferent de rasa daca iubesti animalele
-test am un caine pe care as vrea sa ti-l dau din pacate nu e de rasa e maidanez dar ti-l dau ca sa il cresti il iei?
-Stii macar cat e un catel de rasa atotstiutorule? chiar NU si nu ma intereseaza, pe mine m-a deranjat faptul ca tu ai vrut un catel de rasa nu te multumesti cu orice catel tu vrei de rasa.
-"Nu mi-a folosit rasp. tau deloc!" vorbesti prostii raspunsul meu este unul de rasa asa ca mai mult ca sigur ca ti-a folosit

| Atotstiutorul a răspuns:

-da sunt un tip comun da sunt de rasa ce pana mea
-imi pare rau ca trebuie sa analizez iar:"cunostinte dupa google" in spatele monitorului meu se afla o biblioteca ca m-am dupa, ca dupa google e monitorul, sau era de pe google? e poate te-ai grabit si nu ai mai scris corect, in fine insusi omul cu cea mai mare functie in stat ne recomanda sa ne uitam pe google.
-crezi ca daca eram fata in fata, ma oprea ceva sa iti spun aceleasi cuvinte, uuu imi e asa o frica din asta scriu de aici de acasa intre 4 pereti ca imi e frica.eu nu vreau sa ma simt in centrul atentiei dar se pare ca tu reusesti sa imi dai importanta, probabil ca te-am deranjat destul de tare.
oferta cu cainele ramane valabila vad ca nu te-ai pronuntat in privinta ei, probabil ca nu te intereseaza avand in vedere ca nu e un caine de rasa, Daniela, Valentina si Eu, ti-am spus acelasi lucru, cand 3 iti spun ca esti beat du-te si te culca.
nu iti crapa obrazul de rusine cand debitezi asemenea tampenii?
hai MARS de aici nesimtitule!

| Danyella94 a răspuns:

1.Poti adopta un catel de pe adoptiicainii.ro 2.Esti o/un ipocrit/a.Un catel "normal" de ce nu poate fii bun? Vrei sa te dai mare ca ai catel de rasa? Catelul de rasa il cumperi nu il primesti pe gratis.

| Danyella94 a răspuns:

Pentru "minunea asta de iubitor de caini"(mustaurucata ). de cu nu ai luat tu cainele ala de la sibiu? macar ne lasa-i dracu in pace cu ideile tale.

| mustaurucata a răspuns:

Atotstiustrule esti doar un tip comun care apare pe cate un forum pentru a se da mare cu niste cunostinte capatate dupa google!
Intre patru pereti toti suntem cine stie ce staruri! Lasa-ma ca o sa incerc sa-mi rezolv problema de unul singur, iar tu o sa ramai tot acelasi tip care o sa fie mereu impotriva la cate ceva doar ca sa te simti in centrul atentiei!
Trebuia sa-mi fi dat un rasp daca cunosti iar daca nu mai bine intrai pe sa raspunzi altcuiva!
SI CE FACI TU ACOLO E DOAR FILOSOFIE IEFTINA DE CLASA I! Nu te-am pus sa-mi faci o analiza psihologica a textului!
Salut... ajuta daca poti ...nu critica ca de asta toti suntem buni al dracu!

| IrenneDrt a răspuns:

As vrea sa va intreb si eu care este problema voastra? fata va intrebat daca aveti idei pentru asi lua un caine. Va intrebat cineva sau va pus sa comentati de ce caine de rasa sau nu? E problema voastra? Cati dintre voi ati lua un caine maidanez sa il cresteti? Va spun eu ca nici unul.Va cacati atata pe voi si o tot criticati, ca de ce nu unul maidanez si asa mai departe.
Uite poti cauta pe internet sa adopti sau pur si simplu daca ai rude. Uite eu de ex cunosc pe cineva care are o un prieten si imi poate lua in numele lui un husky pe gratis.
Nu va inteleg oameni buni, intrati pe acest site sa va dati mari atotstiutori dar in realitate e vai de voi.Pastrati-va parerile pentru voi, veti avea nevoie de ele mai incolo.winking

| elisarktis a răspuns:

Pffff...acum depinde ce rasa daca vrei unu de fite cum ar fi bichon sau peki slabe sanse dar daca vrei un ciobanesc german ceva asa astia sunt raspanditi si poti sa gasesti...totusi de rasa moca mai rar da cum zicea irenne nu e treaba mea

| elisarktis a răspuns:

@atotstiutorul bat pariu ca mustaurcata ti-a dat stupid ca eu personat te cred destul de inteligent si imi place cum pui problema.@mustaurcata.Este foarte corect sa incerci sa pui o intrebare de genul "unde se gasesc caini de rasa la preturi avantajoase?'' asa da deci daca iti da cineva un caine pekinez la 300 eu si altul vine cu oferta de 100 eu normal ca il iei pe cel mai ieftin insa daca nu esti dispus sa dai MACAR 4-5 milioane pe caine de rasa cum naibi il mai intreti? eu nu prea sunt de acord cu caini de rasa moca ca daca ti-l da moca nici stapanu ala nu-i tampit cu totul sigur are cainele ala ceva sau respectiv nu are.SI revenind la intretinere, so crezi tu ca el traieste cu mamaliga, ciolane si doarme pe vechea cusma a bunicului ha haa si daca ai mai sti tu si cat costa vaccinurile iti pui mainile in cap.Plus el are nevoie de atentie exercitii, timp pentru dresaj daca nu faci asta mai bine ia-ti un telefon si bagati o aplicatie "pet life" ca nu-i asa de usor ca "vai am caine si acum gata m-am plictisit stai ca m-a sunat Maria sa iesim in oras"pfff...cei care pun astfel de intrebari nu sunt persoane dedicate...si poti sa-mi dai 1000 de stupiduri la raspuns ca tot eu am dreptate.Ai sa vezi.
Si inca ceva chiar nu mi s-a parut corect sa il insulti pe atotstiutorul pentru ca el ti-a dat fara sa te jicneasca raspunsul concret si realist.In schimb tu ai venit cu jigniri fara nici un sens deci eu asi minti daca asi spune ca este foarte bine sa cauti caine moca pentru ca tot tu ai de pierdut straight face

| elisarktis a răspuns:

P.S.eu ti-am dat niste sfaturi parintesti dar daca nu le accepti treaba ta...

| IoanaJoker a răspuns:

Diferenta dintre un caine de rasa si unul "maidanez" consta in faptul ca daca vrei sa te duci la vreun concurs pentru. caini nu poti sa te duci cu cel maidanez.Nu este mare lucru, daca iei un caine pentru faptul ca iti plac cainii atunci nu conteaza, dar daca il iei numai ca sa te dai mare cu el ca e de rasa atunci mai bine nu-l mai lua. Eu zic ca vrei un caine pentru ca iti plac aceste animale, poti cauta pe net pentru ca se gasesc multe anunturi, stiu un site special de anunturi zoopedia.ro, aici gasesti anunturi cu toate animalele.Deobicei cainii de rasa pura costa destul de mult, de exemplu eu pe ciobanescul meu german am dat 250 euro. Dar daca iei un caine de rasa trebuie sa fi atent si la rasa sa deoarece poti sa dai o gramada de bani pe un yorkshire terrier pe care nu il poti dresa si il tii ca un fel de bibelou, sau poti lua cu aceeasi suma un caine care poate sa te apere, sa fie dresat, ca si un Husky, sau un ciobanesc german.Desigur ca atunci cand luam un caine nu conteaza cati bani am dat pe el pentru ca nu luam catelul ca sa ne laudam cu el...eu am vrut un catel deoarece mi se par foarte destepti si buni prieteni. Cand iei un catel trebuie sa te gandesti ca el va face parte din familie si ca va trebuii sa te ocupi si de el, cand iei un caine viata ta se schimba complet deoarece el are un program de iesit afara si multe altele.Cainii de rasa sunt si mai pretentiosi, unii dintre ei, trebuie dusi la veterinar, mancarea e scumpa de asemenea, dar daca esti dispus sa il intretii eu te sustin. T-i-am zis unde poti gasi anunturi, iti urez succes in cautare.

| danyboss1 a răspuns:

Incearca pe www.adoptiicaini.ro plizz funda

| Alice-nicoleta_Olaru_1973 a răspuns:

As vrea sa imi iau si eu un catel, de talie mica, sa il ingrijesc, poate cineva ii doneaza, tel:0766628209

| alexandrumt a răspuns:

Ma ia-ti un caine dupa strada

| Sinpetrean_Hajnalka_1977 a răspuns:

Buna ziua,
avem o catelusa Bichon de 11 luni pe care vrem sa o donam
tel 0744685505

| hshsjs a răspuns:

Eee.tu ai nevoie de un raspuns si toaata lumea te critica...
1.Asta o spun pentru cei care te-au criticat
Un caine de rasa este si el un caine normal
Acel caine care il numiti voi normal se numeste maidanez
2. Poti gasi caini de rasa si pe strazi sau sunt adaposturi care iti dau caini de rasa pe gratis din cauza ca au prea multi.
3.Maidanezii îi gasesti pe strazi dar iti recomand sa îi iei de langa mama de mici nu de mari
4.Caini de rasa nu prea se gasesc gratis dar na... poate ai noroc
5. Daca vrei o rasa de caine mic iti recomand:bichon, pomerian
6. Daca vrei o rasa de caine mare iti recomand:husky, labrador, ciobanesc german,
7.Ai grija sa aiba varsta intre 8-12 saptamani
8. Origen si Hills e cea mai buna mancare.De preferat Origen.Nui da Pedigree
9. Fara plimbari pana la 2 3 4 5 6 luni pana nu are toate vaccinurile facute.
10.Nu are voie ciocolata carne de porc si cartofi.
11. Unele rase nu pot fi ținute in casa apartament!

Sper ca te-am ajutat!

Funda?