| Șttefania a întrebat:

Vreau un papagal si nu stiu cum sa imi conving parintii! Zice ca fac zgomot si mizerie. PS:mai am un hamster

4 răspunsuri:
| laurentiu a răspuns:

Adevarul ca face mizerie si mie imi plac papagali, si am unul spre fericirea mea, dar unul foarte nepapagal ca sal numesc asa laughing
de vorbit vorbeste tot timpul, cand vreau sa ma culc si e intuneric el tot vorbeste, am mai avut inca 2 papagali inainte dar astia nu faceau ca asta, cand e intuneric si scoti un sunet incepe sa cante, eu sincer nu le-am vazut vrodata sa doarma toata ziua vorbeste, si ce vroiam sa spun prin asta ca papagali nu sunt la fel, fie care are caracterul lui!
ps: daca esti o persoana calma, merita sa obti un papagal!

| Teils a răspuns:

Asta e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea este ar fi o idee buna pentru ca daca esti singur acasa iti companie fac gălagie in-tra devar dar unii nu fac galagie. Eu am avut un papagal pe nume RIRI DAR AMURIT CA A FUGIT DE ACASA FACEA PARTE DIN FAMILIE. acum am 2 papagali care au facut 3 pui îi am pe totii acasa. e frumos sa ai papagali dar parte nasoala e cand mor si suferi tare mult

| Ankaa_3890 a răspuns:

Si eu am un papagal, de aproape 5 ani, si nu face zgomot prea mult... Daca ii faci curatenie in fiecare zi nu e nici o problema.Trebuie sa ii cumperi piatra sa isi ascute ciocul. E fain sa ai papagal.Am avut si hamster da mi-o muritcrying