| ghufe a întrebat:

Buna am o intrebae astazi vreau sa-mi iau un hamster dar parintii mei nu sunt de acord ca zice ca ii urat. Cum sa ii conving? Pliz funda si vot

3 răspunsuri:
| Aℓex a răspuns:

Heii! Si la mine e la fel parintii mei spun ca e urat si ca nu vor sa imi cumpere! Eu ador hamsterul foarte mult fiindca e scump si dragalas! Ei spun ca imi vor cumpara pesti si nu hamster, dar e ii conving sa nu faca asta.Mai am un frate mai mic care vrea tot hamster, iar eu impreuna cu mine ii vom convinge.Tu ai putea face in felul urmator:
1. Vrei hamster?! Atunci sustineti parerea!
2. Spunele parintilor tai ca vei avea grija de el, vei face curat, ii vei da de mancare.
3. Fa asta pana cand parintii tai vor ceda si iti vor cumpara!
P.S.: Chestia asta merge in tot deauna!happy Funda?happy

| KaRa23S a răspuns:

Si la m la fel. Maa nu suporta hamsterii, cainii, pisicile... Pana la urma am sfarsit cu un papagal:d

| Alecsiaaa a răspuns:

Hm... draga sunt 2 chestii:
1. Daca parintii spun mereu nu, nu si nu atunci nu cred ca poti face ceva...
2. Incearca sa le spui ca tie iti place! Ca vei avea grija mereu de el.Ca o sa ii dai sa manance.
Daca nu merge inca sunt on contacteaza-ma pe id kissyou.bebemik