| BelleDy a întrebat:

Yorkshire terrier sau bichon maltez? Care este mai usor de crescut? Si care este ma mic?

6 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Dupa parerea mea yorkshire e un caine minunat! Am o prietena care isi duce aproape peste tot cainele cu ea, il baga intr-o gentuta, arata tare sod laughing.
Eu nu prea agreez bichoni si cam toata lumea are.

| Gentiana a răspuns:

Uite un yorkshire terrier :
http://www.google.ro/......tp?/imgres jpg&w=500&h=643&ei=4sGNT6fdLpT14QTh99CXDw&zoom=1&iact=hc&vpx=188&vpy=178&dur=1459&hovh=255&hovw=198&tx=94&ty=165&sig=112378221235233811710&page=1&tbnh=180&tbnw=134&start=0&ndsp=21&ved=1t:429, r:0, s:0, i:129

Si un bichon maltez:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0, i:127

Sunt cam de aceeasi marime, insa amandoi sunt frumosi.Eu cred ca as alege un yorkshire deoarece e mai usor de intretinut si il poti pune intr-o posetuta speciala.

| biwltyad a răspuns:

Amandoi sunt niste dulceturi. Yorkshire terrier cred ca sunt mai mici, dar nu cu mult. Ei sunt si mai sensibili fizic.
Eu zic bichon deoarece yorkie este pretentios la mancare. Dar oricum, este alegerea ta. ♥

| S0nofS4tana a răspuns:

Mai mic este Yorkshire Terrier si este si mai usor de crescut decat un bichon maltez, si daca o sa-ti iei un Yorkshire sa-ti dau cateva sfaturi:blana trebuie periata zilnic dar daca vrei poti sa-l tunzi, iarna are nevoie de o haina grosuta deoarece este sensibil la frig si parul de pe cap trebuie legat, oricum la amandoi necesita multa ingrijire.Succes!

| PTMLucian a răspuns:

Yorkshire terrier-ul este mai dragut si mai mic...nu pot spune ca il ador deoarece eu am un pitbull

| babamu a răspuns:

Yorkshire terrier deoarece bishonul maltez pare mic dar dupa un a vei vedea ca este destul de mare experietente proprii.