| lya18 a întrebat:

1.Sunt de calitate produsele/cosmeticele de la
Farmec?
2. Pot sa-mi curaţ cizmele si botinele din piele intoarsa cu apa fierbinte si detergent? Sau le strica aspectul mai tare? Eu stiu ca sunt o gramada de spray-uri pentru orice. dar daca ar fi sa iau la rand pentru orice imi trebuie.straight face banii nu cad din cerhappy

Răspuns Câştigător
| andreeeeeeeea a răspuns:

Sprayul pentru piele intoarsa este foarte bun, si iarna merge sa dai cu apa calda dar nu cred ca si cu detergent, pentru a curata urmele alea de la zapada sarea sau ce este...si prod de la farmec sunt destul de bune eu am demachiant cu laptisor de matca e foarte bun si am si un intaritor de unghii...

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

1. Da. 2.Nu cu apa fierbinte, ci calduta.Eu am folosit apa calduta si biocarpet sau vanish pentru covoare(ca din ala aveam)! Pielea intoarsa se curata foarte bine cu benzina usoara amestecata cu malai. Am curatat pantofi si haina din piele intoarsa fara probleme. Dar la o pereche de cizme negre, pur si simplu le-am dat cu crema lichida neagra si au devenit si impermeabile!

| T30D0RA a răspuns:

Eu am un balsam de buze de la farmec foarte bun si cremele depilatoare sunt foarte bune.

| amanda33 a răspuns:

Pielea intoarsa se curata cu coaja de banana. freaca suprafata (curatata inainte cu o perie uscata sa se ia prafu) cu partea interioara a cojii de banana.

produsele de la farmec sunt bune, merita investitia