| anonim_4396 a întrebat:

1. Voi ce întrebări vă puneți?

2. Ce este viața pentru voi?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt prea multe întrebări și prea puține răspunsuri dar asta nu înseamnă că nu pot găsi soluții.
Viața? O curvă cu două fețe, am mai spus-o.

Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

1. Deja cunosc raspunsul intrebariilor si nici nu-mi mai bat capul sa mi le pun.
2. Viata e asa cum o traiesc eu stiu ca am 2 obiective principale si nu am de gand sa ma las pagubas, am sperante capul sus si inainte cu optimismul si Dumnezeul in sufletul meu.

| NoNameJunior a răspuns:

Buna,Adelina!
1-imi pun mereu intrebarea:de ce lumea este asa de rea?
2-viata este un lucru primit de la Dumnezeu.ea are si parti bune dar, si parti rele.nu se poate ca un om sa nu intalneasca un obstacol in viata.dar, oamenii puternici si pozitivi trec peste aceste obstacole.
dar tu ce intrebari iti pui? si pentru tine viata ce inseamna?

| anonim_4396 explică (pentru NoNameJunior):

Bună!

Eu mi-am scris părerea înaintea ta uita-te la răspunsul de mai sus acela este al m eu.

| NoNameJunior a răspuns (pentru anonim_4396):

O,scuze.nu l-am vazut.

| IMC90 a răspuns:

1. Cat ma mai tine ficatul laughing
2. Pentru mine este un prilej de distractie. Plec de la premisa ca eu sunt centrul universului pentru mine, si deci incerc sa fac tot posibilul ca sa ma simt eu bine. Asta nu inseamna ca voi neglija persoanele care merita intr-adevar sa fie ''bagate in seama''. Am un caracter destul de elastic, care se pliaza pe fiecare tip de om (atunci cand port o discutie). De altfel, asta este una din cheile reusitei. Imi plac oamenii inteligenti si nu suport prostia, linguseala (a.k.a pupincurismul) si tradarea. Ideea de baza este urmatoarea : fa-ti timp pentru tine fiidnca nimeni altcineva nu isi va face. Nu te baza prea mult pe oameni si nu in ultimul rand traieste fiecare clipa, fiindca nimic din ce a trecut nu se mai intoarce.

| NuDauFunda a răspuns:

De unde venim si incotro ne indreptam...
Viata? O picatura de apa in ocean.

| n1na a răspuns:

Nimeni nu cred ca are in totalitate o viata fericita.Eu ma intreb de ce exista atatia oameni necajiti in lumea asta si totodata oameni care nu duc lipsa de nimic.De ce exista atat nedreptate? Sunt oameni care nu au ce manca si oameni care se scalda in sampanie si caviar.Vi se pare corect? Mie nu, si nu vreau sa critic persoanele care intr-adevar au o viata buna deoarece au avut ambitie si au ajuns acolo sus.Tot ce vreau sa accentuez e faptul ca viata e nedreapta, pentru unii muma, pentru altii ciuma.

| alexeanca a răspuns:

Imi pun o singura intrebare:cum poate o fata ca tine, acuzata de toti ca ar fi agramata si mult prea blonda, sa puna intrebari de genul asta si mai ales sa scrie cu diacritice.
Sincer filozofia ta seamana al naibii de bine cu a celor mai blonde tipe de aici(sunt doua). Oare sa fie vorba despre clone?

| anonim_4396 explică (pentru alexeanca):

Bună,fi te rog frumos mai explicită, mersi.

| alexeanca a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga mea happy Mai explicita de atat nu pot fi!

| anonim_4396 explică (pentru alexeanca):

Nu am înțeles faza cu filozofia, prima dată îmi iei apărarea, apoi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!

Am să răspund eu înainte să răspundeți toți

1.Eu îmi pun întrebările de ce eu? de ce viața nu poate fii mai frumoasă? oare oamenii o să continue să vizese la o lume perfectă? ce am făcut să merit asta?

2.Viața pentru mine este o risipă de timp,este o pierdere este o rugăciune in zadar este un vis unic și nemișcat,este o poveste plictisitoare, un film fără valoare.

P.S. În legătură cu gândirea mea nu vreau să îmi spuneți că gândesc nu știui cum sau altceva, vreau doar să răspundeți.