| break a întrebat:

A auzit cineva de firma asta SC DEONDRA SRL, care se ocupa cu locuri de munca din strainatate? e din botosani

3 răspunsuri:
| shnako a răspuns:

Cica e acreditata.
Aici gasesti mai multe despre ea: http://www.google.ro/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&cu=deondra+srl

| break explică:

Very funny shnako...eu ma refeream daca a plecat cineva cu firma asta, sau sa spuna cat de serioasa e...

| cyrus_7887 a răspuns:

Super serioasa; daca esti interesat trebuie sa mergi personal la sediul firmei iti explica oferta(plata la ora, 8 ore/zi,ore suplimentare platite), contract,locuri de cazare beton,vezi si poze; platesti comision,la destinatie te preiau reprezentantii firmei cazare, acte, transport (normal ca platite, da sa nu ceri chitanta)Mai astepti o perioada pana ies actele; pot aparea mici probleme si actele intarzie putin; esti mutat dintr-un loc de cazare in altu. Dupa vreo 2 saptamani ajungi mutat in alt loc cu multi altii (alt oras, alt sat alta zona) veniti prin firme din toata tara.Aici du-te-vino,unii pleaca,altii vin; dupa cateva zile (in cazu cand nu te-ai lamurit)poti sa iesi la munca,daca vrei,(pentru ca actele inca nu au iesit ),sau poti sa astepti pana apar,asta daca vrei sa lucrezi legal, (da este o perioada de proba inainte sa iti faca acte). Munca este la o firma? persoana/grup...o chestie care lucreaza pentru fermieri. Deci fermieru plateste serviciile tale la intermediar care la randu lui te plateste... cand e ziua de plata,din care bani iti opreste cheltuielile cu cazarea transport pana la loc de munca, masa e treaba ta,(sa te astepti si la alte cheltuieli).In cazu nostru e vorba de cules usturoi in Spania, banii la care sa te astepti sant exact astia :http://www.adevarul.ro/......8065.html, articolu e 100% adevarat.O sa afli pe parcurs ca plata la ora este de fapt plata la ladita(1ladita=30kg)platita cu 1E(un ăuro)ziua de munca 14 ore+2-3ore cat dureaza drumu. Daca nu ai reusit inca sa pleci, nu te descuraja, mai ai o sansa pentru. ziua de maine : http://www.anunturigratuite.ro/....../botosani/ multe anunturi ale lui au disparut, asa ca daca nu te grabesti, cel mai probabil poimaine bulibasu isi i-a calculatoru si pleaca(nu e din Botosani).Da, e vorba de o firma a mafiei tiganesti, si chestia la care o sa te plaseze, ei ii spun impresa.Impresa(nu sant sigur daca e una sau mai multe) plaseaza muncitori(mii) prin mai toate tarile Europei in conditii cum ti-am povestit, si deondrele sant cu zecile sutele, pagubasi cu zecile de mii.Si sant oameni care s-au inprumutat de bani sa mearga acolo,Nu mai spun ca in timpu cat unii stau raman fara bani,nu mai au bani sa se intoarca,raman fara mancare si atunci apeleaza la bunavointa vechilului ca sa-i imprumute cu o parte din banuti inainte de ziua de plata, asta daca la vechil ii place cum ai muncit, altfel te scoate dator si te da afara.Au sageti din gara/autogara pana pe trotuaru de vis-a-vis de Guardia Civil si Policia.
SC DEONDRA SRL, Botosani
Plecari in Spania la recoltat de fructe si legume pe data de 12.06. 2011. Contract de munca 6 luni cu posibilitate de prelungire, plata la norma. Conditii: varsta cuprinsa intre 20-50 ani, nu necesita cunoaterea unei limbi straine. Contact:0331 100 724- 0751 066 500...
Botosani Tel: 0331 100 72 02.06. 2011