| Justdreams a întrebat:

A fost cineva la un interviu la Generali Romania, stie cineva cum se desfasoara acest interviu? Cum este ca si loc de munca?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde la ce te angajează.
Dacă ești agent de asigurări este cea mai grea vânzare din lumea aceasta iar ca să devii agent bun să poți să îți câștigi existența din asta, ai nevoie de training bun, de suportul unui șef bun, și apoi de multă răbdare a ta cu tine însuți, apoi o muncă susținută, aparent fără orar fix, dar pe clienți îi poți întâlni la orice oră așa că muncești uneori 12 ore pe zi. Trebuie să fii rezistent la frustrări și la refuzuri, să devii extraordinar de organizat cu viața ta toată, ca să reziști și să dai randament. Dacă le ai pe astea toate, sau ești dispus să le dobândești cu efort special, atunci da, dacă nu, nu. La interviu s-ar putea să treci căci au nevoie de oameni dar apoi ai nevoie de urechi tari, că o să ți le prinzi.