| casperboyy a întrebat:

A participat cineva la loteria vizelor. Aveti idee cu ce se mananca tot procesul. M-ar interesa un step-by-step de la cineva care a aplicat. Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Andreea24 a răspuns:

@iubesc_un_inger, nu esti obligata sa raspunzi intrebarilor pentru care nu ai o solutie. Sau faci asta pentru puncte? In fine.
Pentru tine casperboyy, eu nu am participat la loteria vizelor dar unchiul meu a facut-o si a si castigat. Iti pot spune in mare cateva detalii, cam ce imi mai aduc aminte, pentru ca s-a intamplat in urma cu 7-8 ani. Stiu ca au trebuit completate foarte multe hartii, cu foarte multe detalii despre el, familia lui, venituri, loc de munca, etc, etc. Mai stiu ca a durat ceva vreme pana cand s-a finalizat toata procedura(aproximativ 1 an). La inceput, a plecat doar unchiul meu(doar el a avut dreptul) dupa care, la aproximativ 1 an a reusit sa isi cheme intreaga familie (sotie+3 copii).
Cert este ca a facut cea mai buna alegere a vietii lui. Viata din SUA nu se compara nici pe departe cu cea pe care o avea aici. Acum au o casa cum vedem noi in filme, fiecare membru al familiei cate o masina si un trai mai mult decat decent. Cu alte cuvinte, nu pot decat sa te incurajez in demersul tau.
Bafta cat mai multa!

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu am inceput aplicatia, dar, cand am vazut cati bani trebuie, mi-a trecut urgent.
Am inceput sa completez muntele ala de formulare, m-am potolit acum vreo 4 ani. De atunci, primesc, de 3-4 ori pe ani, mailuri in care ma roaga sa continui aplicatia. Pas!

| Gexu a răspuns:

Nu am participat la loteria vizelorstraight face

| RMG a răspuns:

E gratis nu stiu ce dracu a vazut ala ca are de platit....ai castigat?