| acris a întrebat:

Acum cateva zile papagalita mi-a facut un ou. am facut bine daca l-am luat in mana si ii l-am pus intr-un cuib. ea a mai facut 2 oua(mai demult) si nu le-a clocit deloc si la fel ii l-am luat si ii l-am pus in cuib o fii din cauza asta? de aceea nu mai cloceste? nici acum nu cloceste trebuie sa fie amandoua oalele si pe urma le cloceste pe ambele? daca e sa faca ou trebuie sa iau cusca speciala si separat?

3 răspunsuri:
| klaudytza a răspuns:

Nu may trebuie sa puy mana pe ele. data viitoare sper sa nu may puy mana pup pa :*:*:X:X

| EternaLove a răspuns:

Cora, papagalii cand fac oua le clocesc acolo unde le fac daca nu isi fac ei singuri cuib. Daca pui mana pe oua papagalul nu o sa le mai cloceasca. Sfatul meu e ca data viitoare sa le lasi acolo unde sunt ca nu patesc nimic daca sunt intr-o cusca happy

| vlad90 a răspuns:

Le-ai putea tu face un cuib, poate o sa le faca acolo