| Joker3134 a întrebat:

Admiterea la jandarmi.este foarte usoara? La scris ma refer pentru că au intrat oameni care si bacul l au luat din a 2 a încercare si care nu învățau deloc.

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu stiu exact cum e admiterea, foarte usoara n-are cum sa fie, dar poate oamenii respectivi s-au pregatit pentru admitere si nu pentru bac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

La subofițeri, unde probabil face el referire, e penibil de ușoară...

Răspuns utilizator avertizat
| ziftode a răspuns:

Sigur, iti pun un bulan in mana si dupa aia trebuie sa bati un manechin sa dovedesti ca faci fata sloganului: "nu-i batuta ca la noi", in rest in afara de batut oameni, jandarmii nu sunt buni de nimic, sper sa te vedem in P-ta Victoriei cum te simti amenintat asa ca trebuie sa te aperi de oameni in genunchi si cu mainile ridicate, semn ca se predau, asa ca ai dreptul si obligatia sa bati la ei pana ii bagi in spital!

| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Nu este chiar atat de usoara. Este la fel ca la politie sau armata. Concurenta este mare, pot fi si 10 pe un loc. Invata.