| Mihaela_Bianca_2001 a întrebat:

AJUTOR! VA ROG! nu merge sa vad continutul stick ului SAU CD-ULUI, imi zica ca "The service cannot be started either because it is disabled or because it has no enabled devices associated with it."

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Perifericele au fost blocate de catre administratorul sistemului sau de un virus.
Procedeaza in consecinta!

| Mihaela_Bianca_2001 explică (pentru Bula):

Leptopul e nou nu are virusi

| Ironwin a răspuns (pentru Mihaela_Bianca_2001):

In "Task Manager" ai ceva cu rosu sau galben? Ai instalat toate driverele?

| Bula a răspuns (pentru Mihaela_Bianca_2001):

In acest caz e grav, du-ti inapoi laptopul in garantie!

| Mihaela_Bianca_2001 explică (pentru Bula):

Esti sigur ca mi l face daca il duc la garantie? sau daca as merge in locul in care mi-a pus windos ul oare mi l face? pe gratis daca as mai avea bonul?

| Bula a răspuns (pentru Mihaela_Bianca_2001):

Du-l la locul unde ti-au pus windows-ul.

Daca se va gasi ca tu- sau un virus ai facut problema, atunci va trebui sa platesti reparatia /reinstalarea.

Daca se va gasi ca e vorba de defectiune fizica, atunci duci laptopul inapoi in garantie.
Poate va trebui se platesti ceva pentru constatare.

| Surtulecs a răspuns:

Buna! Uite niste informatii venite spre rezolvarea acestei probleme de la compania Microsoft. Ti le-am tradus in romana:

..Este foarte probabil ca computerul să fie infectat.
Pe măsură ce ați reușit să rulați scanarea malware în modul sigur, vă sugerăm să porniți computerul în modul sigur și să efectuați o încărcare curată.
Porniți computerul în modul sigur
http://windows.microsoft.com/......-safe-mode
 După pornirea în modul sigur, verificați dacă puteți deschide panoul de control.
Dacă puteți deschide panoul de control, faceți un boot curat.
Depanarea unei probleme prin efectuarea unei încărcări curate în Windows 7:
1. Faceți clic pe Start, tastați msconfig în caseta Pornire căutare, apoi apăsați ENTER. (Dacă vi se solicită o parolă de administrator sau o confirmare,
     tastați parola sau faceți clic pe Continuați.)
2. În fila General, faceți clic pe Startup selectiv.
3. În secțiunea Selecție pornire, faceți clic pentru a debifa caseta de selectare Încărcare elemente pornire.
4. Faceți clic pe fila Servicii, faceți clic pentru a bifa caseta de selectare Ascundere toate serviciile Microsoft, apoi faceți clic pe Dezactivare toate.
5. Faceți clic pe OK.
6. Când vi se solicită, faceți clic pe Reporniți
7. Conectați-vă în contul dvs.
Dacă problema nu se întoarce în timp ce computerul este în modul de încărcare curat, este probabil ca un program de fundal să cauzeze interferențe. Puteți încerca să determinați
care program de fundal cauzează problema în timp ce computerul este în modul de încărcare curat.
Pentru a găsi procesul sau programul în cauză, urmați pașii care încep de la jumătate din activarea elementelor de servicii, din următorul articol:
Consultați acest link pentru mai multe informații:
http://support.microsoft.com/kb/929135
Pentru a restabili pornirea normală:
1. Faceți clic pe Start, tastați msconfig în caseta Pornire căutare, apoi apăsați ENTER. (Dacă vi se solicită o parolă de administrator sau o confirmare,
 tastați parola sau faceți clic pe Continuați.)
2. În fila General, faceți clic pe Startup normal.
3. Când vi se solicită, faceți clic pe Reporniți.
De asemenea, consultați acest subiect care discută despre eliminarea virușilor și a programelor malware online:
http://social.answers.microsoft.com/......798b7b42''

Sper ca te-am ajutat!

| Mihaela_Bianca_2001 explică (pentru Surtulecs):

Am facut ce ai zis si nu numai ca ny merge sa vad pozele acum nu mai am wifi si unele aplicatii nu merg si nici start

| Mihaela_Bianca_2001 explică (pentru Surtulecs):

Leptopul este nou cand mi am pus windows 10 tot nu mergea sa le vad