| tvictory68 a întrebat:

Am actiuni la Petrom cum pot sa le vand.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent singura posibilitate este sa te adresezi proprietarului majoritar ori celorlalti actionari. Poti incerca si printr-un broker. Din pacate pretul actual este foarte mic, Statul Roman a incercat sa vanda la bursa cca 10% din actiuni si nu a reusit sa obtina pretul minim fixat. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Sa fi sigur ca ai gasit site-ul potrivit cu copii de 10-14 ani unde sa intrebi asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine-le acasa, sunt bune de hartie igineica, a fost o smecherie ca niste naivi sa le cumpere.