| Baiattt a întrebat:

Am auzit ca rcs-rds nu au programele look tv si plus ca am auzit ca acolo se va trasmite meciurile din liga 1.
Eu am abonament la ei si asta inseamna ca nu pot nici cum avea aceste 2 programe doar daca ma mut pe altu sau cum? cum ar fi upc sau ce am auzit eu.
Nu se poate plati acele 2 canale pe rds sau?
Lamuritima si pe mine va rog.

12 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Look si transilvania unde se vor si se transmite meciurile nu mai sunt la rds ci la romtelecom si cred ca si upc. Daca vrei totusi te poti duce la rds sa intrebi cum poti sa ai acele canale din cate am inteles trebuie sa mai platesti inca 1 milion in plus pe langa abonamentul actual.

| Alinvip a răspuns (pentru DenisIonut01):

Din cate stiam eu Look TV este in grila STANDARD!
Si de unde 1 milion? cel mai scump abonament NUMAI TV este de 30 lei!
http://www.rcs-rds.ro/televiziune-digi-tv/cablu-hd

Aaaa sa spunem ca ai facut tu acolo o greseala si in loc de 1 milon trebuia sa treci 1 LEU! DA
Sunt doar 2 mari si late abonamente la RDS adica de 29 respectiv 30 lei.
si daca vrei pachetul intreg >>> ''Oferim formatul HD si pentru canalele de filme Digi Film si HBO. Digi Film costa 3 lei lunar (TVA inclus). Canalul HBO costa 8 lei lunar (TVA inclus).''
In Total 41 de LEI! in nici intr-un caz 1 MILION!

Ai auzit cam prost
http://www.rcs-rds.ro/televiziune-digi-tv/cablu-hd

| Alinvip a răspuns (pentru Alinvip):

Aaaa dar stai un pic tu ai spus ca la acel abonament se adauga suma de 100 lei.
Sa luam asa pachetul FULL (30 LEI) + presupusa de suma a ta de 100 lei (pentru. un singur post TV) = 130 :/
In Romania, la nici o firma de distributie cablu/satelit TV NU EXISTA PACHET DE 130LEI
Ai grija, inainte de a da o informatie, CAUTA, CITESTE, INFORMEAZA-TE!

Hai ca mai gresesti acolo in ''+'' sau ''-'' 2-3 lei DAR NU 100 lei!

| Alinvip a răspuns (pentru DenisIonut01):

Si da adevarat, compania de cablu a încheiat un acord cu Look TV şi Look Plus, posturile care deţin drepturile TV pentru campionatul intern (http://www.prosport.ro/......-12699086)

Si daca nu stiai cei de la RDS au Look TV!
EU sunt pe RDS si prind Look TV.

Partea nasoala este ca Look TV NU ARE FORMAT HD -_-!
Macar Digi Sport 1 era si Digi Sport 1 HD...dar sper sa apara si Look TV HD, dar nu cred.

| Alinvip a răspuns (pentru DenisIonut01):

Si tu crezi ca Liga 1 ii atata de proasta incat sa ofere licenta unei singure firme?
OK, legal DA este la UPC... dar si RDS are Look TV!
Asta a fost si idea. Sa spunem ca Liga 1 oferea licenta RomTelecomului... iti dai seama ca era trasnims doar pe DolceSport si LOGIC se pierdea un numar MARE de raiting!

P.S chestia cu LICENTA TV a fost doar o formalitate ca ''niste persoane'' sa castige niste bani in plus!

| Alinvip a răspuns (pentru DenisIonut01):

Si imi pare foarte rau sa te anunt ca LICENTA este la UPC nu la RomTelecom -_-
Spui niste aberatii... bai lasa CS-ul, GTA-ul, NFS-ul, BF3/4, TF2. LoL, Dota, etc si mai CITESTE si tu ceva REAL!

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Alinvip):

Eu creca tu ai o problema la cap, esti un frustrat. Tatal meu a vrut cele 2 canale si cei denla rds asa i-au spus ca mai trebuie sa plateasca inca 1 milion in plus pentru acele canale.

| Alinvip a răspuns (pentru DenisIonut01):

laughing Fugi ba te aici!
Poate tot costul TV+NET+Telefonie.
Eu platesc in jur de 110-120 pentru toate (iar pachetul FULL TV pe care il am este de 30 lei)

| Alinvip a răspuns (pentru DenisIonut01):

Iar din spusele tale, observ ca esti minor!
Mai vorbim noi cand faci si tu un abonament la o firma de distributie cablu/satelit TV

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Alinvip):

Ma omule tu ai probleme la cap? am spus doar ce a patit tatal meu, daca nu crezi e problema ta nu iti tot da cu presupusu ca poate sunt minor sau nu, nu e problema ta daca eu sunt sau nu minor atata timp cat zic cum s-a intamplat si nu mint, nu mai tot lua apararea rds-ului ca un avocat ca nu am aruncat cu pietre in el am spus doar intamplarea tatalui meu. Te rog sa taci odata din gura aia sparta de pensionar sau copil retardat.

| Alinvip a răspuns:

Da un search pe televizor!
Ar trebuii sa gasesti look tv.
Daca nu du-te la RDS si spune-le sa iti puna. (Look TV este in grila standard)

Si sa iti mai spun ceva, daca ai un TV mai vechi (cu tub) sunt sanse sa nu il gasesti la acel search. Cand mi-am luat un televizor nou si am dat un search am avut Look TV big grin

| Alinvip a răspuns:

Si da? Digi Sport nu mai are licenta de a transmite meciurile din liga 1?